Yine En İyi 'Ronaldinho'

Futbol hakkında tüm konular.
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Yine En İyi 'Ronaldinho'

Mesaj gönderen Enchanting »

ResimAlmanya milli takımı oyuncusu Birgit Prinz, Dünyada Yılın En İyi Bayan Futbolcusu seçildi. Brezilya ve Barcelona'nın yıldızı Ronaldinho ise üstüste ikinci kez dünyanın en iyisi oldu.

Bu ödülü alan üçüncü Brezilyalı futbolcu olan Ronaldinho, bu yıl Avrupa'da Yılın Futbolcusu da seçilmişti. Daha önce Ronaldo ve Rivaldo Brezilya adına bu ödüle layık görülmüştü.

Chelsea'den Frank Lampard ve Barcelona'dan takım arkadaşı Kamerunlu Samuel Eto'o ile yarışan Ronaldinho için yarış pek zorlu olmadı. 956 puanla birinci olan Ronaldinho'yu 306 puanla Lampard ve 190 puanla Eto'o izledi.

FIFA'nın Dünyada Yılın Futbolcusu gecesinde ödülünü alan Ronaldinho, "Barcelona ve Brezilya'dan tüm takım arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onlar olmadan ben burada olamazdım" dedi.

Sıralamada ikinci olan Frank Lampard ise, "sonuç beni yanıltmadı. Ronaldinho, benim için dünyanın en iyi futbolcusu. Ve dünyada seyretmekten en çok zevk aldığım futbolcu da Ronaldinho'dur" dedi.

Dünyada yılın en iyi bay ve bayan futbolcuları, 159 uluslararası teknik direktör ve kaptanın oylarıyla belirlendi. Seçiciler, birinci seçtikleri oyuncuya beş, ikinciye üç ve üçüncüye de birer puan kullandı.

Bu yıl üçüncüsü yapılan Dünyada Yılın En İyi Bayan Futbolcusu seçiminde ise Almanya'dan Birgit Prinz, Brezilya'dan Marta ve ABD'den Shannon Boxx'un önünde ipi göğüsledi.

Brezilya'dan Ronaldo ve ve Fransa'dan Zidane, Dünyada Yılın En İyi Futbolcusu ödülünü üçer kez kazanmalarına rağmen FIFA, Prinz'in ödülünü, üç kere üstüste olması dolayısıyla tarihi olarak nitelendirdi.

Brezilya milli takımı Dünyada Yılın Takımı seçilirken, FIFA, bu yıl Peru'da düzenlenen 17 Yaş Altı Dünya Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapan kentlerden biri olan Iquitos'a Fair Play ödülü verdi.
bir gün ve gerçekten, her şey çok güzel ölecek!
Kullanıcı avatarı
Fatalrhymer
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Fatalrhymer »

Necromaniac
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Necromaniac »

sonuna kadar katılıyorum. antrenmanda yaptığı hareketleri görmeyenin vay haline :)
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

ben hastayım bu adamın tekniğine izle büyülen..
Kullanıcı avatarı
waverunner
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen waverunner »

Bu adam futbol için yaratılan nadir insanlardan birisi. Hayatta iken onu bol bol izlemek lazım.
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

kesinlikle yani adamın yaptığı hareketler falan süper. geçen starda maç vardı bayıldım oynayışına.şampiyon belli ikinci kim?
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
82gokhan

Mesaj gönderen 82gokhan »

ronaldinho... harika... bu hareketleri yapmak mümkün değil diyor insan izlerken... yaşayan efsane...