Ah.. İstanbul

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
deAD_MaN_WaLKiNg
New Friend
New Friend
İletişim:

Ah.. İstanbul

Mesaj gönderen deAD_MaN_WaLKiNg »

Doğma büyüme yaklaşık 26 yıllık İstanbul sakiniyim... Gazetelerde tv'lerde vs.. yerlerde İstanbul aşıklarının yazdıklarını okumuş izlemiş biri olarak hep hayret ettim bu kentin neyini begenir tutunurlar die.. Bu gün anadolu yakasından avrupaya gecerken anladım onları...

Hikayemin kahramanları 20'li yazşlarının sonlarında bir anne,onun 8-9 yasındaki zıpır oglu ve buyuk itimalle bu anne-ogulu istanbulda agırlayan 2 evsahibi olacak hanımefendiler..
Köprü trafigi bir kaza nedeniyle kapalıydı boş otobuste anne-ogul kimsenin bakışlarına aldırmadan oturdukları koltuktan fırladılar hayranlık-saskınlık karısımı duygularla karsıya bogazici koprusune asagıdaki denize ve ustundeki gemilere bakışları konuşmaları.. Saflık ve saskınlık... neler kacırdıgımı o anne ogulun gozlerinden bakınca anladım turkiye'de pek cok il gezdim tarihi turistik mekanlar vs.. Ama sevincimi mutlulugumu onlar kadar cevremdekileri umursamadan belli edemedim...
Biz Nasıl Biliyorsak Agızdan Gülmesini.. Öylede Biliriz Beraber Yaşamasını Beraber Ölmesini
Kullanıcı avatarı
excalibur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen excalibur »

İstanbul'un dünya üzerinde ki konumu yani iki kıtayı birleştiren bir şehir olması gibi istanbulda yaşanan sosyal yaşam ve insan profilleride romanlara konu olacaka kadar ilginç ve etkileyici
Çağların bilgeliğini ara fakat dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak !
deAD_MaN_WaLKiNg
New Friend
New Friend
İletişim:

hımss

Mesaj gönderen deAD_MaN_WaLKiNg »

eywallah hacım.. ama demek istedigim herkes bunun farkındamı yada ne kadar farkında.. hamasi soylemelrden bahsetmiyorum kac kişi gormustur acaba bu gizemi-guzelligi cidden wawww demişmidir
Biz Nasıl Biliyorsak Agızdan Gülmesini.. Öylede Biliriz Beraber Yaşamasını Beraber Ölmesini