Pc de Önemli Ses Problemi Yardım Lütfen

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
msatir1987
New Friend
New Friend

Pc de Önemli Ses Problemi Yardım Lütfen

Mesaj gönderen msatir1987 »

Arkadaşlar böyle bişey ilk defa başıma geliyo pc me 1 saat önce format attım driver ları kurdum ses problemi oluştu şöyleki müzik dinleyebiliyorum medya playerda ses var windows açılırken dahi ses yok oyun oynarken ses yok internet üzerinden video izlerken veya gene internet üzerinden oyun oynarken ses yok acaba neden ve nasıl hallederim teşekkürler hayretler içerisindeyim yardım lütfen
Kullanıcı avatarı
UnreaL
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen UnreaL »

Driverları doğru yüklediğinizden eminmisiniz?
Ses, konuşma ve müzik aygtıları bölümüne girip oradan ayarlarınızı kontrol edin.
Denetim masası > Ses, konuşma ve müzik aygıtları > Ses efekti ve ses aygıtları -- bu sekmeye girdikten sonra ''Ses'' kısmında varsayılan aygıt doğrumu seçili onu kontrol ve aynı panelde ''Donanım'' sekmesine girip herhangi bir çakışma var mı veya sorun gideri kullanın.
Tabi tüm seslerin açık olduğunada emin olun.
msatir1987
New Friend
New Friend

yok kardeş kontrol ettim ama birtürlü çözüm bulamadım hatta driverları tekrar yükledim ama olmadı yine birdaha format atmayı düşünüyorum :((
Kullanıcı avatarı
UnreaL
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen UnreaL »

Media player dan ses gelmesi çok ilginç bir durum, saatin yanında ses iconu var mı peki?
msatir1987
New Friend
New Friend

evet saatin yanında ses ikonu var sanırım bios bot ayarlarından yapıyor biraz kurcalamıştım ayarları nasıl düzeltebilirim bi bilgin var mı ?
Kullanıcı avatarı
UnreaL
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen UnreaL »

Ayarlarda ki bir hata dışında mantıklı bir sebep bulamıyorum bu olaya, bios ayarlarını içinde; http://www.dosya.cc/Bios.rar.html

Son bir şey daha;
Denetim Masası > Ses, konuşma ve müzik aygıtları > Hoparlör Ayarları

Bu kısıma girdiğinizde ''Ses Efekti'' kısmını kontrol edin, ''Ses Düzeni'' yazan bölümü "windows varsayılan" olarak belirtiniz.
msatir1987
New Friend
New Friend

kardeş bu verdiğin bios ayarları işime yarayabilir bunları bi denicem yardımların için çok saol