Yeni Gineli

Birbirinden değişik zeka ve akıl sorularını bu forumda birbirinize sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
kubradener
Quick Friend
Quick Friend

Yeni Gineli

Mesaj gönderen kubradener »

İlk okulda hocam sormuştu bilirsem ü sene boyunca karnem pekiyi gelcekti ama ben anlayamamıştım o zamanlar soruu :-P

BİR YENİ GİNELİ TÜM YENİ GİNELİLER YALANCIDIR DEMİŞ BU YENİ GİNELİ DOGRU MU SÖYLEMİŞ YALAN MI SÖYLEMİŞ?

bunun cevabını hala bilmiyorum ama soru 12 senedir aklımda :(
Kullanıcı avatarı
carix
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen carix »

kendisi de yeni gineli olduğuna göre yalan söylemiş olmuyor mu?
doğru söylediğini varsaysak bile genellemeye göre gene yalan oluyor aslında enteresan bişi
CAHİLİN YANINDA KİTAP GİBİ SESSİZ OL! ZİRA SUSMAK EN GÜZEL KONUŞMAKTIR.
Kullanıcı avatarı
kubradener
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen kubradener »

evet işte o yüzden bulamadım ya zate..

yeni gineliyse yalancı ama yalan sölüyorsa tüm yeni gineliler yalancıdır dedği için dogru sölüyor ???
cevap vercek olan yok muuuuuuuu ???
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Doğru söylemiş olsa, kendi de yalan söylemiş olacaktı ama bu durumda öyle bir şeyden bahsedemeyiz.

Yalan söylemiş olsa, herkes doğru sözlü, dürüst olurdu, bu durumda istisna olarak yine o Gineli kalırdı.

Bence o söyleyen kişi istisnadır. Ya da geriye benim aklıma tek seçenek kalıyor, soru yanlış :)
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

yumurtamı tavuktan çıkar,tavukmu yumurtadan gibi bişey,kısır döngü yani
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Bu sorunun doğrusu aslında yeni gineli değil de giritli olarak sorulur genelde. Paradoks diye bir olay var. Kısır döngü zeynepin dediği gibi. Bu soru da zeka sorusu değil doğal olarak.

Sen öğretmenine direk "paradoks" deseydin, sanırım o yaşta paradoksun ne anlama geldiğini bilen bir küçük çocuk olarak hem seni 5. sınıfa doğrudan geçirirlerdi, hem de 23 nisan'da cumhurbaşkanı koltuğuna oturturlardı :P
Dreams
Kullanıcı avatarı
BenKimsiN
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen BenKimsiN »

bizim yeni gineli arkadaşımız bütün yeni ginelilerin yalancı olduğu söylemiş, burada doğru olma ihtimali var ancak kendisi de bir yeni gineli olduğundan yalan söylemiş oluyor ..gelde çık işin içinden:)
[color=blue][b]Ancak akıldır varlığın,
Gerisi et ve kemiktir bir yığın.[/b][/color]
Kullanıcı avatarı
mazzayn
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen mazzayn »

aslında kendiside bir yeni gineli yani yalancı bu durumda yeni gineliler yalancı değil bu durumda yalan söylüyor.
iyi eğlenceler!
seda
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen seda »

Aslında söylediği şey mantık olarak doğru olabilir..Yani gineliler yalancı olabilir ama bu durumda kendiside yalancı oluyor.
hald
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen hald »

evet arkadaşlar bu bir paradokstur . arama yaparsanız da mhteşem paradokslarla karşılaşırsınız . ve herkese tavsiye ederim .