Microsoft'tan yeni medya player

İnternet üzerindeki güncel haberler, değişiklikler, paylaşımlar.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Microsoft'tan yeni medya player

Mesaj gönderen Eternity »

Yazılım devi Microsoft, dijital müzik yazılımı Windows Media Player’ın (WMP) son sürümününün betasını tanıttı. Tam sürümü yıl sonuna doğru çıkacak olan Windows Media Player 10 farklı online müzik sitelerini desteklemesiyle dikkat çekiyor.

Microsoft, RealNetworks’ün RealPlayer ve Apple’ın iTunes’una rakip olarak geliştirdiği WMP 10’un internet üzerinden müzik hatta film satın alanlar için standart online platform haline geleceğini umuyor.

Microsoft ‘digital medya alışverişi merkezi’ (Digital Media Mall) olarak adlandırdığı yeni konsept sayesinde online müzik ve video servislerine doğrudan Windows Media Player aracığıyla şarkı ve film sunabilme imkanı tanıyor. Kulanıcılar, abone tabanlı servislerden şarkıları indirmeye gerek kalmadan media player’dan dinleyebilecek.

Yeni yazılım, Microsoft’un Portable Media Center yazılımını kullanan farklı taşınabilir cihazlarla da uyumlu olacak şekilde tasarlandı.

Müzik endüstrisinin korsan müziğe karşı açtığı savaşın ardından ABD ve Avrupa’da birbiri ardına online müzik arşivleri açılmıştı. Yasal dijital müzik servislerinin çoğu kendi formatını kullanıyor. Örneğin, online müzik pazarının açık ara lideri Apple, iTunes adını verdiği müzik servisindeki şarkıları kendi taşınabilir müzik çaları olan iPod’a indirilmesine izin veriyor.

Avrupa Komisyonu, medya player yazılımını işletim sistemiyle birlikte vererek anti-tekel yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Microsoft’u suçlu bulmuş bu karar da yazılım devinin dijital müzik planlarına darbe vurmuştu. Endüstri uzmanları Microsoft’un yeni WMP ile Apple’ın iTunes’unu hedef aldığını belirtiyor.

Kaynak: Hürriyetim
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Umarim bu sefer ise yarar bir seydir..
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

Senelerdir Microsoft ürünleri kullanırız ve buna bakaraktan kazandığım en büyük edinim $u ki Microsoft eğer bir ürün piyasaya sürüyorsa o ürünün en büyük özelliklerinden birisi kullanıcısını mutlaka ama mutlaka çileden çıkartacak eksiklikler göstermesidir :)
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Heahae;iste ondan dedim yaa :) Hatta bir ara Windose terimini de kullanmistim, iste ondann :)
Kullanıcı avatarı
maddemon
New Friend
New Friend
İletişim:

Mesaj gönderen maddemon »

İnsallah ii bir seydir hertarafları acık zaten hackerler de salıyoolar solucanları virüsleri Bari Bunu Doğru Becersinler.
selam nasılsınız ben de turkıyedenım