haremlik selamlıkk

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

haremlik selamlıkk

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

arkadaşlar duymuşsunuzdur bazı dershanelerde kızlar ve erkekler ayrı sınıflarda hatta ayrı binalarda..şimdi isim vermek olmaz sanırım burdan. ama ben o dershanelerden birine gidiyorum. görseniz bayan hocalarr binada erkek hoca..erkek sinek bile yok. aslında pek de önemli değil benim için. ama eğitim açısından saçmalık değil mi? kızlar ayrı binada erkekler ayrı binada eğtim görüyorlar.. tahmin edersiniz ki bu dershaneler hatta okullar biraz dinsel ağırlıkta.neyse siz ne düşnüyorsunuz bu konuda? haremlik selamlık bir yer için?
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
euphorbia
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen euphorbia »

evet bazı dershanelerde bu görüntüye istisna olsun diye bazı sınıflara teker teker kızlar yerleştiriliyordu.mesela bir arkadaşım bir dershanenin "erkeklere ait" binasındaki 3 kızdan biriydi.o binaya "kızlara ait" binadan öğrenciler girse garip karşılanır ama onları aralarına alıp oturtmakla böyle bir ayrımcılık yapmıyoruz diye kendilerini savunuyorlar.bunu da aslında bazı ailelere hitap etmek için yapıyorlar.aileler "üniversiteye hazırlanan" çocuklarının karşı cinsle aynı sınıfta oturmasına bile dayanamıyorlar,peki bu kişilerin ileride karşı cinsle aynı yerde çalışmama,karşı cinsten insanlarla iş toplantılarına dahi girmeme,karşı cinsten maaş almama gibi özel istekleri olabilecek midir?yoksa " o zaman başka" mı oluyor?
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

evet öyle oluyor.bilmiyorum artık iş imkanlarını sanki kendileri sağlıcaklar da...
Kullanıcı avatarı
kingarthur
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen kingarthur »

okuduğum lise de böyle bir uygulama olmamasına rağmen sınıfımızda sadece bir tane bayan vardı onuda kardeşimiz olarak bellemiştik çünkü bölüm elektrik bölümüydü bi de güzel sanatlar vardı ordada durum yam tersiydi şimdi düşündümde bizim okulada mı okuyup üflediler bu dershanenin sahipleri :D
Ey Aşk! Üzülerek söylüyorum ki; Bu insanlar seni haketmiyor...

[img]http://img149.imageshack.us/img149/783/163zb.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

yaf binada erkek yo.erkeklerin binasında da kız yok..bekçi erkek sadece ..Hocalar bayan.yaf çok garip gelmişti bana alıştım artık.aslında şu açıdan rahat oluyor karışan eden yok laf atan falan.rahatsın sınıfta herkes kız.. :P yani bu durumLa bile özdeşleştim artık ..
Kullanıcı avatarı
bonbon
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen bonbon »

walla bizde okulda 5 kızız çok kotu oluo ama genede kız erkeek karışık işte. ama bizim eski dersanede öleydi bayan öğretmenler in bulunduğu katta erkek öğretmen olmuodu.analamıom bunlar toplantıda napıodu?
AşKı sEnLe yAşAyAmAzSaM WaRsIn oLmaSıN!!!
Kullanıcı avatarı
euphorbia
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen euphorbia »

okuduğum lise de böyle bir uygulama olmamasına rağmen sınıfımızda sadece bir tane bayan vardı onuda kardeşimiz olarak bellemiştik çünkü bölüm elektrik bölümüydü bi de güzel sanatlar vardı ordada durum yam tersiydi şimdi düşündümde bizim okulada mı okuyup üflediler bu dershanenin sahipleri
burda kişisel tercihler ön plana çıkıyor.mesela okul öncesi öğretmenliği bölümlerinde neden pek erkek olmaz?puanları yetmediğinden mi istemediklerinden mi?
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

bana uzak allah'a yakın olsun böyle fikirli şahsiyetler..
enjoy the silence..
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

haremlik selamlık açısından düşünüldüğünde banada pek akıllıca gelmiyor bu durum ama şöyle bir avantajı var derhane aşkları olumuyor. özellikle hafta içi gidenler her gün gördükleri için birbirlerini dershanenin amacı sapabiliyor. ben karma bir dershaneye gittim ve sırf bu yüzden kafasını derslerine veremeyenleri çok gördüm zaten haliylede hiçbir yeri kazanamadılar.
Kullanıcı avatarı
kingarthur
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen kingarthur »

Ninni nin dediğide doğru sonuçta yararlı yönleride var yani sapıtıyor insanlar yalan yok :P
Ey Aşk! Üzülerek söylüyorum ki; Bu insanlar seni haketmiyor...

[img]http://img149.imageshack.us/img149/783/163zb.jpg[/img]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir