Ne yaparsınız....

Aşk ve sevgi sözleri, sevgiliye haykırışlar.
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

EcCeNtRiC yazdı:
zeynep_1114 yazdı:
eğer bana sölenmemişse kendi kendime gelin güvey olmam.
en doğrusuda bu birinci ağızdan duymak lazım
:) yani mantıklı olan da bu zaten.
Gözler ve diller yalan söyleyebilir bazen ;)
Başkaları gitmiş olur, gidince;
Bir sen yakınsın, uzakta kalınca..
Kullanıcı avatarı
mourhuun
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen mourhuun »

DiLeMmA yazdı:
EcCeNtRiC yazdı:
zeynep_1114 yazdı: en doğrusuda bu birinci ağızdan duymak lazım
:) yani mantıklı olan da bu zaten.
gözlerin yalan söylediği anlaşılır. ben bir kızın bana sevecen mi yoksa normal mi baktığını anlarım. belki tabir tam yerine oturmayacak ama gözleri parlar, böyle elmas gibi ışıl ışıl olur. belki dil yalan söyler ama o gözler yalan söyleyemez. :?
Ayrıldı gönül yine bir tek eşinden
Bulmakta teselli batan akşam güneşinden
Alnımdaki hattı yaşımın matemi sanma
Her çizgi açıldı acı hicran ateşinden
İşsiz mühendisle yine yeniden
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

evet arkadaşım katılıyorum dil yalan söyleyebilir ama gözler asla
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

mourhuun yazdı:
DiLeMmA yazdı:
EcCeNtRiC yazdı: :) yani mantıklı olan da bu zaten.
gözlerin yalan söylediği anlaşılır. ben bir kızın bana sevecen mi yoksa normal mi baktığını anlarım. belki tabir tam yerine oturmayacak ama gözleri parlar, böyle elmas gibi ışıl ışıl olur. belki dil yalan söyler ama o gözler yalan söyleyemez. :?
Bak ne demişsin ? "Gözlerin yalan söylediği anlaşılır." Yani gözler de yalan söyler .
Kullanıcı avatarı
sevgi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen sevgi »

insan gözden ve davranıştan anlar ama hatta karşı taraf resmen seviyorum seni bile dese yine insanın belki beni sevmiyor diye bir şüphesi olur hep
yani en azından ben öyleyim
Aşk caddesinde seninle yürürken, ayrılık yağmuru yağdı birden, şemsiyesiz kaldık ve ikimizde sırılsıklam olduk

[img]http://www.110bazar.com/sad.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

sevgiye katılıyorum birde insanın defalarca duymaktan bıkmayacağı bir sözdür seni seviyorum hep ama hep duymak ister duymayıncada şüpheye düşer..
Kullanıcı avatarı
sebzecik
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen sebzecik »

bakışlar her şeyi belli eder.
LAFIMIN DOSTUSUNUZ, ÇİLEMİN YABANCISI
YOKMUDUR SİZİN KÖYDE, ÇEKEN FİKİR SANCISI
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

zeynep_1114 yazdı:sevgiye katılıyorum birde insanın defalarca duymaktan bıkmayacağı bir sözdür seni seviyorum hep ama hep duymak ister duymayıncada şüpheye düşer..
Bazı şeyler çok söyleniyorsa insan artık duyduğunda pek birşey hissetmez,hissedemez.Her zaman duymak isteriz doğru.Ama ne kadar da saçma bir düşüncedir bu...Halbuki yerinde söylenmeli ki insan da sevinebilsin , hissedebilsin onun kalbindekini...
Kullanıcı avatarı
mourhuun
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen mourhuun »

DiLeMmA yazdı:
Bak ne demişsin ? "Gözlerin yalan söylediği anlaşılır." Yani gözler de yalan söyler .

evet doğru. gözlere yalan söylettirilmeye çalışılır. ama yapılamaz. Diksiyon hocamız
"- bir kişinin yalan söylediğini anlamak için 1. gözlerine 2. yüz mimiklerine 3 .davranışlarına bakın; eğer gözler hareketliyse, yada senden kaçırılıyorsa bilki saklanılan bişey vardır. bilimsel olarak bakılırsa eğer o kişinin gözbebeğini görecek kadar yakınsanız göz bebeği küçülüyorsa bilinki o kişi yalan söylüyor. " demişti. ben bunun için dedim. gözlerin yalan söylediği anlaşılır diye.

birde ekleyeyim; eğer bir erkek "sevgi" sözcüklerini size yönelttiğinde elini ensesine götürüyorsa inanmayın. eğer bir kız da size "sevgi" sözcüklerini yönelttiğinde eliyle burnunu kapama kaşıma vb yani yüzüyle bir lahzada olsa oynama hareketi yapıyorsa ona da inanmayın. bu ve daha bisürü şeyi sağolsun diksiyon hocamız bize öğretmişti. bence bir insanın sevdiğini işte bunlara bakarak anlarız.
Ayrıldı gönül yine bir tek eşinden
Bulmakta teselli batan akşam güneşinden
Alnımdaki hattı yaşımın matemi sanma
Her çizgi açıldı acı hicran ateşinden
İşsiz mühendisle yine yeniden
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

mourhuun yazdı:
DiLeMmA yazdı:

evet doğru. gözlere yalan söylettirilmeye çalışılır. ama yapılamaz. Diksiyon hocamız
"- bir kişinin yalan söylediğini anlamak için 1. gözlerine 2. yüz mimiklerine 3 .davranışlarına bakın; eğer gözler hareketliyse, yada senden kaçırılıyorsa bilki saklanılan bişey vardır. bilimsel olarak bakılırsa eğer o kişinin gözbebeğini görecek kadar yakınsanız göz bebeği küçülüyorsa bilinki o kişi yalan söylüyor. " demişti. ben bunun için dedim. gözlerin yalan söylediği anlaşılır diye.

birde ekleyeyim; eğer bir erkek "sevgi" sözcüklerini size yönelttiğinde elini ensesine götürüyorsa inanmayın. eğer bir kız da size "sevgi" sözcüklerini yönelttiğinde eliyle burnunu kapama kaşıma vb yani yüzüyle bir lahzada olsa oynama hareketi yapıyorsa ona da inanmayın. bu ve daha bisürü şeyi sağolsun diksiyon hocamız bize öğretmişti. bence bir insanın sevdiğini işte bunlara bakarak anlarız.
Ben de tam tersi olarak biliyordum.Duymuştum zamanında.Gözbebekleri büyüyorsa yalan söylüyordur. Bilemeyeceğim, çünkü bu konuda bir çok söylenti var.Sonuç itibariyle inanmadan da yaşayamayız ki.Hep içimizde bir kuşku mu olacak yani ;) Kaldı ki kendine güvenmeyen,inanmayan bir insan bir başkasına asla inanamaz.Oohooo bu konu o kadar geniş ki :) Her yere çekilebiliyor.