Bilgisayara 20 dakikada nasıl format cekebilirim?

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
rft
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen rft »

format atmanın asıl amacı,disk üzerinde sorunlu,hatalı kısımları tekrar kullanılmayacak şekilde işaretlemek,dosya sistemini düzenlemektir..dolayısıyla bütün dosyalar da silinir...hiçbir parametre kullanmadan format atarsanız bu işlemler gerçekleşir yani..fakat "/q" parametresi ile format attığınız zaman,disk üzerindeki sorunlu kısımlar denetlenmeden,direkt olarak dosya silme işlemi gerçekleşir..(isterseniz dosya sistemini de değiştirebilirsiniz,fat32,ntfs vs.)
ör: format c: /q
readme.txt

[size=34]Eğer bu yazıyı okuyabiliyrsanz,ya matrix'e falan girdiniz ya da ileri derecede hipermetropsunz(böö) :p
msjımı beğenmeyip te kem küm edenler,dünyayı kurtarmak için gerekli bilgiyi,google'da bulabilrler :p (böö #2)[/size]
Kullanıcı avatarı
Asus
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Asus »

"format atmanın asıl amacı,disk üzerinde sorunlu,hatalı kısımları tekrar kullanılmayacak şekilde işaretlemek,dosya sistemini düzenlemektir..dolayısıyla bütün dosyalar da silinir..."

Daha geçen gün arkadaşımın formatladığı 80 gblık *** arşivini kurtardım. Sadece low level formatta bilgiler silinir geri kalan bütün silme biçimlerinde dosyalar durur hd nin çalışma biçimi budur 1 saatte kopyaladığınız veriyi 2 saniyede nasıl silebiliyorsunuz hiç düşünmediniz mi?
Kullanıcı avatarı
rft
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen rft »

bende ztn öyle dedim,biraz daha okursan yazdıklarımı...hızlı format atınca,sadece silme işlemi gerçekleşir..hatalı bölümler fln işaretlenmez..dolayısıyla recovery programlarıyla silinen dosyaları geri getirebilirsiniz..doğal bi şey..
readme.txt

[size=34]Eğer bu yazıyı okuyabiliyrsanz,ya matrix'e falan girdiniz ya da ileri derecede hipermetropsunz(böö) :p
msjımı beğenmeyip te kem küm edenler,dünyayı kurtarmak için gerekli bilgiyi,google'da bulabilrler :p (böö #2)[/size]
Kullanıcı avatarı
erkam
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen erkam »

acronis true image programının nasıl çalıştığını öğrenebilirmiyim?
İlim,ilim bilmektir;
İlim,kendin bilmektir.
Sen kendin bilmezsen,
Bu nice okumaktır?
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Jedi »

Sadece format yazarsanız bu low-level format olur ve harddiskinizde bad sectorlar varsa bunları temizleme ihtimaliniz vardır bununla ama kesin bir yöntem değildir.
Norton Ghost programıylada bilgisayarınıza format attıktan sonra image lerseniz en geç 10 dakikada(İşlemcininiz hızına göre bu süre azalır/artar) bilgisayarınız formatlı haline döner.
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
nighten
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen nighten »

acayip bilgisayar kurtları varmış abi burda ya!
ozaman birde benim sorunumu çözün.bilgisayara format attım bu windos messenger hizmeti iletilerini bir türlü engelleyemiyorum daha önce engellemiştim şimdi nasıl yaptığımı unuttum.sürekli ileti geliyor ekrana fitil oluyom

Başlat'a girip çalıştıra bas msconfig yaz.Oradan Windows Messenger'la ilgili komutların sol tarafındaki thickleri kaldırırsan bir daha başlangıçta açılmaz wmsn.
Kullanıcı avatarı
Asus
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Asus »

rft yazdı:bende ztn öyle dedim,biraz daha okursan yazdıklarımı...hızlı format atınca,sadece silme işlemi gerçekleşir..hatalı bölümler fln işaretlenmez..dolayısıyla recovery programlarıyla silinen dosyaları geri getirebilirsiniz..doğal bi şey..
Ben anlatamıyorum galiba. Benim bahsettiğim hızlı değil normal format. Dediğim gibi daha geçenlerde kurtardım. Ondada birşey silinmez. Hataları taraması dosyaları silmesi anlamına gelmez. Low level format özel parametrelerle (mesela /u), anakarttan ya da özel programlarla yapılan, diske zarar veren ve sadece acil durumlarda kullanılan bir format biçimidir.
kev2xx
New Friend
New Friend
İletişim:

Mesaj gönderen kev2xx »

arkadaşlar herkes hızlı formattan bahsediyor ama kımse akıl edemiyormu adam xp kullanıyo hızlı format sadece fat32 sistemlerde işe yarıyor ya adamınkı ntfs ise ms-dos ta hdd bile goremicek o zaman xp cd si ile atmak zorunda kalacak o nunda hızlı format ozelliği var zaten 10 sn falan surer heralde ondada
hayat yolda karşılaştığın fırtınalarla değil gemiyi limana getirip getiremediğin ile ilgilenir...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

cd'yle silip bir bölüm oluşturması saniyeler sürüyor zaten ama asıl iş biçimlendirmede
enjoy the silence..
haydarserkan
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen haydarserkan »

niye 20 dakikada abi...acelen ne bu kadar varsın yarım saatte olsun...
rose