İstanbul'un Fethi hangi gün ay yıl gerçekleşti?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan İstanbul'un Fethi hangi gün ay yıl gerçekleşti? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

İstanbul'un Fethi hangi gün ay yıl gerçekleşti?

Mesajgönderen taNGo » 29-05-2019 11:09

İstanbul, Osmanlı Devleti padişahı Fatih Sultan Mehmed tarafından 29 Mayıs 1453 tarihinde fethedildi.

Resim
Fatih Sultan Mehmed'in İstanbul'a Girişi - Fausto Zonaro

6 Nisan 1453 tarihinden 29 Mayıs 1453 tarihine kadar süren Osmanlı kuşatması sonucunda; o zamanlar Bizanslıların elinde olan ve Konstantinopolis adıyla bilinen İstanbul, nihayet 29 Mayıs 1453 tarihinde Fatih Sultan Mehmed tarafından fethedilmiştir. Fetih sonucunda İstanbul, Osmanlı Devleti'nin başkenti olmuştur.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron