Max Planck kimdir?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Max Planck kimdir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Max Planck kimdir?

Mesajgönderen taNGo » 19-04-2019 15:29

Max Planck, 1858 - 1947 yılları arasında Almanya 'da yaşamış Alman bir fizikçidir. Tam adı Max Karl Ernst Ludwig Planck olan Max Planck, yaşamı boyunca kendi teorisi olan Kuantum (Quantum) Teorisini geliştirmiş, Termodinamik Yasaları üzerinde çalışmalar yapmıştır. Ayrıca fizikteki Planck Işınım Yasası ve Planck Sabiti 'nin mucitidir.

Resim
Max Planck

Max Planck, geliştirdiği Kuantum Kuramı sayesinde 1918 yılında Nobel Fizik Ödülü almaya hak kazanmıştır. Max Planck, Nobel Fizik Ödülünün yanı sıra 1915 yılında Pour le Mérite for Sciences and Arts ödülü, 1927 yılında Lorentz Madalyası ve Franklin Madalyası, 1929 yılında Copley Madalyası ve Max Planck Madalyası, 1928 yılında Adlerschild des Deutschen Reiches ödülü, 1945 yılında ise Goethe Ödülü almıştır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron