Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavında kaç soru çıkacak?

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavında kaç soru çıkacak? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavında kaç soru çıkacak?

Mesajgönderen taNGo » 19-10-2017 16:08

Üniversiteye giriş ve yerleştirme sınavının yeni adı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak belirlenmişti. Zaman geçtikçe sınavla ilgili detaylar da belli olmaya başladı.

Resim

Peki YKS sınavında kaç soru var?
Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavının ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavında adaylara 40 Matematik, 40 Türkçe olmak üzere toplam 80 soru sorulacak. İkinci oturumda ise Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 testinde 40, Sosyal Bilimler-2 testinde 40, Matematik testinde 40 ve Fen Bilimleri testinde 40 olmak üzere adaylara toplam 160 soru sorulacak. Yabancı Dil Sınavında ise toplam 80 soru sorulacak.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.