Yeni bir yaşam!

Şiir, roman, öykü, deneme, eleştiri, inceleme.
Kullanıcı avatarı
baydost
New Friend
New Friend

Yeni bir yaşam!

Mesaj gönderen baydost »

İnsanoğlu binlerce yıllık vatanı Dünya'sında son anlarını yaşıyordu. Bu zamana kadar süre gelen bir sürü duyguları,düşünceleri paylaştıkları vatanlarından ayrılmak zorunda kalıyorlardı. İşleri bu duruma getiren yine kendileriydi. Ne olursa olsun sonuç belliydi. Dünya'da yaşam sona eriyordu.

romule: "Onlar Dünya'yı amacı dışında kullandılar!"
domule: "Onlar bu sefer çizmeyi gerçekten aştılar!"
somule: "Pişmanlıkları ne denli büyük olursa olsun, yararı olmayacaktır!"
Kral OMULE: "Son karar: Dünya temizlenmelidir!"
Arkadaşlar bu başlık altında sürekli bölüm bölüm yayınlayacağım bir hikayeyi paylaşacağım.
Eğer bu başlık forumun amacı dışına çıkmayacak ise güzel eğlenceli bir beyin fırtınası oluşacağına eminim.

Bu başlık yazacağım hikayenin teması ve reklamıdır. Umarım takip edecek olanlar zevk alırlar.
"Bu maskenin altındaki et ve kemiklerden oluşan yüz, benim benliğime ait değil."
"Bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, ve fikirler kurşungeçirmezdir!"
Kullanıcı avatarı
melike89
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen melike89 »

ilginç..merakla bekliyorum..
Kullanıcı avatarı
baydost
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen baydost »

BÖLÜM 1

-Efendim bu kararı vermekle çok doğru bir iş yaptınız. Onların bu kıymet bilmeyen yaşamları hepsinin içindeki yaşamalarına değer verilen o düşünce güçlerinin hatrına görmezden gelinemez. Gerekli müsamayı biz defalarca gösterdik efendim. Onlar Dünya'ya Dünya olduğu için aşık oldular onun amacı için değil. Bu sahip oldukları Dünya'ya delicesine aşık olmalarına rağmen bir kere onun isteğini düşünerek organizasyonda bulunmadılar. Kıymetli maddeler için birlik olundu gezegen için birlik olunmadı efendim. Benim hazırladığım tezlerde hepsi yazıyor efendim. Eğer başka sorun yoksa tüm halk bunda hem fikir ise Dünya temizlenmeli efendim en kısa zamanda.

-Somule öfkeni ateşini biraz daha dindirmelisin. Öfken düşüncelerine hakim olursa eğer ortaya kimsenin kaldıramayacağı büyüklükte sonuçlar doğurabilir.
-Ama efendim ?
-Tamam Somule ben zaten kararımı söylemiştim "Dünya temizlenmelidir!" ama biliyorsun ki eğer bir kişi bile bu işlemin yapılmasına karşı çıkar ise organizasyonun iptal olac...
-(Kralın sözünü yarımda bırakarak)Biliyorum biliyorum efendim. En kısa zamanda oylamaya sunulmasını arz ediyorum size.
-(Kral birazda sinirlenerek)Tamam somule yarın oylama yapılacaktır, lütfen şimdi beni yanlız bırak.
-Peki efendim.

_______
Kral Omule'nin yönetimindeki Ütopya 3333 kişiden oluşan bir topluluktur. Orada doğum ve ölüm olayları çok farklı işlemekte, Dünya'ya göre bedenlerini beslemek için bizim gibi Güneş enerjisinden değil farklı enerjilerden yararlanmaktadırlar. Aralarında anlaşmak için ses ve görüntüden ziyade başka duyu organlarına hitap eden frekansları da kullanmaktadırlar. Düşünce ile anlaşabilmektedirler. Genel olarak bizimkinden çok farklı bir yaşam süren Ütopya halkı bizimle sadece saf olarak tek benzerlikleri bulunmaktadır. AŞK

Onlarda insanlar gibi aşık olmaktadır. Seviyor ve seviliyorlar. Fakat sanırım onlarda sadakat duygusu çok ağır basmakta aldatmak ise direk olarak cezaya mahsustur. Ve Ütopya'da tek ceza vardır. Yaşam ışığının sönmesi.

Ütopya'da hastalıktan, kazalardan vb. şeylerden ölümler olmaz. Aslında Ütopya'da ölüm olmaz. Orada sadece cezalandırılırlar cezada Ütopya'dan sürülmektir. Tüm duyularıyla beraber. Yerine gelecek yeni bilinçli varlık ise Ütopya'nın tam ortasındaki kocaman su birikintisinden olur. 3333 kişilik halk nüfusu 3332 ye düştüğü anda sudan yeni varlık çıkar ve herşeyin bilincinde olarak Ütopya zamanı kaldığı yerden devam eder.

Adalet konusunda gerçekten çok tutarlı olan bu toplulukta bir kişi bile istemezse organizasyon iptal olur ve halk arasında gündemde Dünya denen gezegenin temizlenmesi vardır. Hemen hemen herkes bu konuda hem fikir gözükmektedir. Eğer bir problem olmazsa sonuç 3333 oyla Evet olacak ve Dünya temizlenecek gibi gözükmektedir.
"Bu maskenin altındaki et ve kemiklerden oluşan yüz, benim benliğime ait değil."
"Bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, ve fikirler kurşungeçirmezdir!"
Kullanıcı avatarı
baydost
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen baydost »

BÖLÜM 2 - Oylama Günü
Ütopya'da bu gün büyük günlerden biriydi. Halk Dünya denen gezegenin temizlenmesi için oy kullanacakdı. Tüm halk şehrin göbeğindeki su birikintisinde toplanmışdı.
Kral Omule:
-Ütopya'nın değerli seçilmiş halkı. Hepiniz bu günün önemini biliyorsunuz. Dünya'nın amacı dışına çıktığını ve yeniden başlaması gerektiğinin farkındasınız. Size kralınız olarak sadece söylemek istediğim oyunuzun Evet yönünde olmasıdır. Seçimde özgürsünüz. Bir kişi bile Hayır derse bu işin olmayacağını iyi biliyorsunuz. Hiç kimse Hayır diyen kişiyi yargılayamaz. Fakat eğer Hayır oyu çıkar ise oylama uygun görülürse tekrarlanabilir. Şimdi lütfen oylarınızı suya atınız.

Tüm halk ışığa benzer bir kütleyi suyun dibine salmak üzere yavaşça suya bırakır ve su birikintisinde bir küçük çaplı hortum oluşur. Hortumun oluşturduğu derin sesin içinde kaybolan ama yinede var gücüyle seslenen kral duyulur:
-Ey Ütopya'nın yaratıcısı, söyle bize ne yapmalıyız?
Cevap tüm halkın bilincinin içinde yankılanır:
-Dünya'yı temizleyin!

Ütopya'da sonuç pozitif olurken Dünya'da tüm insanlar günlük yaşamlarına devam etmektedirler. Kimse neler olacağını bilmemekte yanlız bir kesim insanlar tahmin yürütmekte ve bu yaklaşan değişimi hissetmektedirler.
Bilim adamları Dünya'ya bir milyon yıldır yaklaşmakta olan bir enerji akımının olduğunu ve hızının tespit edilemediğini söylemiştir. Kimsenin anlayamayacağı bir süre zarfında Dünya'yı içine alarak gelip geçeceğini vurguladıkları halde insanoğlu vurdum duymaz tavırlarıyla günlük yaşamlarına devam etmektediler.
Kullanıcı avatarı
baydost
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen baydost »

BÖLÜM 3 - Enerji kuşağı

Tarih 2012. Dünya yaklaşmakta olan enerji kuşağının artık bilincindeydi. Ademoğlu binlerce yıldır süre gelen Dünya hakimiyetine bir son verebilir ya da çok değişik bir şekilde başlangıç yapabilirdi. Bu durumu beklemek ve öğrenmekten başka çare yoktu. Çünkü bir kaç gün sonra enerji kuşağı Dünya'yı içine alarak gelip geçecekdi. Tüm devlet adamları, din adamları, medyada ön planda kişiler hepsinin konuştuğu tek olay buydu.

Amerika birleşik devletleri:
- Evet sevgili vatandaşlarım. Yaklaşmakta olan enerjinin farkındayız. Bilim adamlarımızca yaptığımız araştırmaya göre kuşak bize mutluluk getiriyor.
Rusya:
- Gerçekci olmak gerekirse yaklaşan kuşak hakkında en ufak bir fikrimiz yok. Bekleyip göreceğiz.

Tüm halk tedirgin ve medyanın 24 saat yayınladığı korku videolarıyla gözü korkmuş bir şekilde enerji kuşağını beklemekteydiler. Bir gece Dünya'ya yaklaşmakta olan içinde bir sürü renk bulunan hatta insanoğlunun daha önce görmediği tarzda renkler barındıran aydan biraz daha büyük bir kütlenin geldiğini fark ettiler. Kütle yaklaştıkça panik artıyor herkes sokaklara fırlamış vaziyette işlerini güçlerini bırakmış sadece gökyüzüne bakıyorlardı. Gece boyunca tüm insanoğlu dışarıdaydı ve adeta hayat durmuştu.

Ütopya da ise halk görevin tamamlandığını öğrendiği için mutluydu. Şimdi Dünya'nın yeni yaşamını izleyecekler ve yeni olayları gözlemleyeceklerdi. Herşey yüce yaratıcı içindi. Hepsi oylamadan sonra bile gölün başından ayrılmayıp saatlerce yaratıcıyı anıp ona övgüler yağdırdılar.

Yeni bir yaşama gebe olan güneş kendini ufukta gösterdiği anda batıdan gelen enerji kuşağı havayı neredeyse yarıya bölmüş durumdaydı kocamandı. Güneşin doğmasıyla beraber enerji kuşağı Dünya'nın içinden geldi ve geçti...

İnsanlardan bazıları bu enerjiyi kaldırdı ve asıl benliğine kavuştu bazıları ise konuşulması bile insanın tüğlerini ürperticek bir boyuta geçtiler ve oradan kurtulmaları yaratıcıya kaldı.
Kullanıcı avatarı
baydost
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen baydost »

BÖLÜM 4 - Ey Ademoğlu tekrar ol!

Dünya enerji kuşağının etkisiyle adeta sıfırlanmıştı. Herşey ölmüş ve yokolmuştu. Fakat yine güneş etrafında dönmeye devam ediyor ay da dünyanın etrafında dönmeye devam etmekteydi. Dünya saatine göre günler haftaları, haftalar ayları, aylar yılları, yıllar asırları kovalarken Dünya kendi boyutuna ve zaman dilimine göre neredeyse 5000 yıl olmuştu.

Zamansızlık içinde olan Ütopya halkı ise Dünya'nın yeniden yaşanılabilir hale dönmesini kutluyorlardı.

Evet Dünya'da artık bitkiler yeşilliklerini göstermeye başladılar ve adeta güneşe gel buraya amaçsız bir şekilde doğum batma bize enerji ver dercesine gövdelerini dikmiş güneşe çevrilmişlerdi. Bitkilerin çıkmasıyla onları yiyecek otobur hayvanlar çıkmaya başladılar.. Denizler tam seviyesinde olduğu için ve altında beslenme kaynakları olduğu için de balıklar çıktılar. Yırtıcı hayvanlar otoburların çıkmasıyla onları yemek için doğdular. Herşey düzendeydi fakat birşey eksikti. Bir amaç eksikti. Dünya Ye-Çoğal-Yat. Ye-Çoğal-Yat üçlemesini sürekli tekrarlayarak nefes alıp veriyordu.

Ütopya halkı gölün etrafında buluştu ve yaratıcıdan insanı çıkarmasını arzu ettiklerini söylediler. Yaratıcı hepsini bilinçlerine seslendi:
- Zamanı geldi mi sizce?
Kral konuştu:
- Yaratıcımız sen herşeyin en doğrusunu bilirsin. Bizim ne haddimize.
Yaratıcı:
-Lütfen cevaplayın Ütopya halkı. Sizin sadakatinizin zaten bilincindeyim.
Kral:
Yaratıcımız Dünya şu an boş ve amaçsız bir şekilde dönüyor. Tüm canlılar yeyip çoğalıp yatıyorlardı. Düzen harkulade işliyor. Fakat herşeye hükmedecek herşeyin amacı olan şey eksik, İnsan. Zemin hazırlandı, sadece sizin ol demeniz eksik yaratıcımız.

Bu güzel konuşmanın ardında Ütopya'da herkes yaratıcıya kalplerinden o kadar saf temiz göndermelerde bulundular ki İnsanoğlu bu göndermelerin 5 te 1 ini yapsaydı tüm insanlar çağ atlarlardı.
Yaratıcı:
-Ey Ademoğlu tekrar ol!