atatürkçü olmak ya da olmamak

Atamız hakkında güzel yazılar, hikayeler, resimler...
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

Tabii ki namaz kılmak farz bir ibadet..Bunu yapmak zorundayız.Ama ister istemez şu soru geliyor insanın aklına..her namaz kılanın yada her başı kapalı olan iyi bir müslüman mı..Bunlar tabiiki önemli..ama iş yürekte bitiyor..samimiyette..yürekten ibadette..Kul hakkı yememekte..Kalp kırmamakta..
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
Kullanıcı avatarı
Queen_Witch
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Queen_Witch »

tabi ki öle grace :) kimse kimsenin nası müslüman olduğunu bilemez. benim anlatmaya çalıştığım iş "elhamdülillah müslümanım" demekle bitmiyor. önce herkes kendi iç hesaplaşmasını yapsın diyorum.
Deryaya Yol Bulmaya Kudretin Varken Neden Çiğ Tanesi Peşindesin?
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

Queen_Witch yazdı:tabi ki öle grace :) kimse kimsenin nası müslüman olduğunu bilemez. benim anlatmaya çalıştığım iş "elhamdülillah müslümanım" demekle bitmiyor. önce herkes kendi iç hesaplaşmasını yapsın diyorum.
haklısın..Kolaya kaçmamak gerekiyor..
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

ya kimse insanın için bilemez hiçkimse nekadar müslüman olduğunu bilemez bu onun bir görüşü benimsemesini engellemez ,tabiki Elhamdürillah demekle bitmez
elinden geldiği kadar ibadetini yaparsın, ama kimse müslümanlık derecesini bilemez :)
Kullanıcı avatarı
elfE
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen elfE »

Queen_Witch yazdı:elfe herkesin kendi görüşüdür. ataturkçu olman umrumda bile değil ben görüşümü açıkladım nedeni söyledim dinime laf edenle tartıştım. bana "ben ataturkçuyum ve müslümanım eheh" gibi laflar etmeyin. müslümanlık derecen ne? başın kapalı mı? 5 vakit namaz kılıormusun? kuran okurmusun? ne senin derecen! elhamdülillah müslümanım demekle olunmuo işte. ben burda aslında kendime kızıyorum. namaz kılmıyorum kuran okumuyorum başım açık. tabi ki mükemmel bi müslüman değilim yapmıyorum gereklerini. ama en azından ne yapmam gerektiğini ne yaparsam gerçek müslüman olacağımı biliyorum. ben müslümanım die atıp tutmuyorum. bunu bilmeyen utansın. son noktamdır. size ii sohbetler ataturkçu müslüman arkadaşlarım.

sen ne kadar görüşünü açıkladıysan bende açıkladım. buna saygı duymanı beklerdim. Atatürkçü olduğum için iyi müslüman olmadığımı mı söylemeye çalışıyorsun anlamadım. peki bana söyler misin niye Atatürkçü olduğum için iyi müslüman olmuyorum? bende namaz kılmıyorum, kuran okumuyorum, başım açık. fakat ben bir müslümanım ve Atatürk ilkelerine sonuna kadar inanıyorum. bu müslüman olmamı engellemez. benim müslümanlık derecemi belirlemek de sana düşmez.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

Kilitlendi + Uyarı.
Kilitli