xp yardım lütfen bakarmısınız

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Batur
New Friend
New Friend

xp yardım lütfen bakarmısınız

Mesaj gönderen Batur »

arkadaslar bilgisayarımda 2 adet kullanıcı var birisi yönetici yani ( ben ) diğeri ise sınırlı kullanıcı ama ben sizden şunu rica ediyorum. sınırlı kullanıcının neler yaptıgını a'dan - z' ye görmek istiyorum nasıl olabilir bu lütfen yardımcı olurmusunuz
HIS
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen HIS »

Bilgisayar yöneticisi hesabı

Bilgisayar yöneticisi hesabı, bilgisayarda sistem genelinde değişiklikler yapabilecek, programlar yükleyebilecek ve bilgisayardaki tüm dosyalara erişebilecek kişiler için düşünülmüştür. Yalnızca bilgisayar yöneticisi hesabı olan kullanıcının, bilgisayardaki diğer kullanıcı hesaplarına tam erişimi vardır. Bu kullanıcı:

Bilgisayarda kullanıcı hesapları oluşturabilir ve varolan hesapları silebilir.
Bilgisayardaki diğer kullanıcı hesapları için hesap parolaları oluşturabilir.
Diğer kişilerin hesap adlarını, resimlerini, parolalarını ve hesap türlerini değiştirebilir.
Bilgisayarda bilgisayar yöneticisi türünde hesabı olan en az bir kullanıcı daha olmadıkça, kendi hesap türünü sınırlı hesap olarak değiştiremez. Böylece, bilgisayarda her zaman bilgisayar yöneticisi türünde hesabı olan en az bir kullanıcı olur.

Sınırlı hesap

Sınırlı hesap, çoğu bilgisayar ayarını değiştirmesi ve önemli dosyaları silmesi engellenecek kişiler için düşünülmüştür. Sınırlı hesabı olan kişiler:

Yazılım veya donanım yükleyemezler, ancak bilgisayara önceden yüklenmiş olan programlara erişebilirler.
Kendi hesap resimlerini değiştirebilir, kendilerine parola oluşturabilir ve parolalarını değiştirebilir veya silebilirler.
Kendi hesap adlarını veya hesap türlerini değiştiremezler. Bu tür değişikliklerin bilgisayar yöneticisi türünde hesabı olan kullanıcılar tarafından yapılması gerekir.

Not

Bazı programlar sınırlı hesabı olan kullanıcılar için düzgün çalışmayabilir. Bu durumda kullanıcının hesap türünü, geçici veya kalıcı olarak, bilgisayar yöneticisi hesabı olarak değiştirin.

Konuk hesabı

Konuk hesabı, bilgisayarda kullanıcı hesabı olmayanlar için düşünülmüştür. Konuk hesabının parolası olmadığından, kullanıcı e-posta denetimi veya Internet'e gözatmak için hızla oturum açabilir.

Konuk hesabıyla oturum açan kullanıcılar:

Yazılım veya donanım yükleyemezler, ancak bilgisayara önceden yüklenmiş olan programlara erişebilirler.
Konuk hesap türünü değiştiremezler.
Konuk hesabı resmini değiştirebilirler.

Not

Yükleme sırasında "Yönetici" adıyla bir hesap oluşturulur. Bu Yönetici hesabı, bilgisayar yöneticisi ayrıcalıklarıyla, kurulum sırasında girdiğiniz yönetici parolasını kullanır.
[img]http://media.canadatrader.com/companies/167/showrooms/subaru.gif[/img]

[url]http://spaces.msn.com/members/aspes/[/url]
HIS
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen HIS »

F1 tuşuna basarak yardım ve destek merkezinden bu bilgilere ulaşabilirsin :)
[img]http://media.canadatrader.com/companies/167/showrooms/subaru.gif[/img]

[url]http://spaces.msn.com/members/aspes/[/url]
Batur
New Friend
New Friend

hocam bakarmısın

Mesaj gönderen Batur »

anladım ne demek istedigini ama buna göre üretilen herhangi bir programda mı yok yani
rage128
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen rage128 »

camstia adında bir program sayesinde yapabilirsin bu program masa üstünü yada sadece isteigin bir bölümü görünütülü bir şekile kaydediyor.
camstia studio
hero777
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen hero777 »

ya ben anladıysam kısıtlı kullanıcı neler yapmış öğrenmek istiyosun o zaman kısıtlı kullanıcının hesabına girceksin bilgisayarımın üzerine sağ tıkla yönet de açılan pencereden sol tarafta sistem araçları var onu aç açılan yerde Olay Görüntüleyici var onuda aç :) sistemin içinde neler yapılmış yazar kolay gelsin