Keyfımızce Devrı Alemımız......

Buyrun geyik muhabbetlerine..
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

Mesaj gönderen sarı gelin »

lyon a varmadna önce şahir hakkında size kısa bir bilgi canlar:LYON

Kuzey Avrupa ve Akdeniz’in kesiştiği noktada olan şehire turistler çoğunlukla hakettiği ilgiyi göstermezler. Kayak merkezlerine iki, denize üç saat uzaklıkta olan Lyon, Fransız ekonomisine Paris’ten sonra en çok katkısı olan şehir.

Fourviere ve Croix-Rousse dağları ve iki nehiri ile kontrasların şehri olan Lyon, bazı bölgelerinde eski Fransız kasabalarının diğer bölgelerinde ise Latin kökeninin kalıntılarını günümüze taşıyor.
Lyon farklı bir şehir,paris ten oldukça farklı.Görkem beklemeyin sakın buradan ,bu şehrin güzelliği sakinliğinden geliyor..
İki yakayı birleştiren nehir içi tunel yolundan giderken ben nefes almayı hatırlamıyorum korkumdan..hani losangeles sular altında diye bir filim vardı.işte aynı o yer altı tünelinden..bu da suyun içinden geçirilmiş.git git bitmiyor..içindeki hava tahliye pervaneleri ürkütüyor insanı,ve aklınıza hep aynı şey geliyor ya bu tunel şimdi çatlarsa:))
inanılmaz bir yapı ama ya...
Lyon garı oldukça şirin ve sıcak bir yer.küçük abartılı değil.içinde dükkanlar var.hediyelik eşyaları buradan da alabilirsiniz.fiyatlar türkiye ile aynı gibi.abartısı yok..
trende güzel bir öğlen yemeği yedik,çok iyiydi ya..yanımızdan diğer hızlı trenler geçtikçe koskoca tren nasıl savruluyor inanılmaz ya.hissdiyorsunuz sallantıyı..o kadar hızlıllarki..
bir şeye dikkat ettinizmi??trende herkes birşey okuyor boş oturan yok..bu arada size bir dip not,fransa hükümeti çöpçülük ,kondöktörlük ya da bunun gibi önemsiz ve yan işlerde amelelik gibi,hep yabancı uyrukluları ya da şartlı tahliye ile bırakılmış yada tahliye olmuş mahkumları çalıştırıyor..
bu arada aklıma geldi yarın eğer tur varsa nehirde tekne gezisine çıkalım..harika olur..
evet başka sorusu olan???
tükenmek ve tüketmek kolay değil,senn bende beni çoğaltırken....
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Toplanın bi,
Toplu bir fotoğrafımız olsun. Çiiss deyin hep beraber.
"klikj"
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

lyondan sonra bi monaco'ya uğrasak diyorum belki birkaç ünlü görürüz ;) f1 pilotları da hep orada oturur ama sanırım bu hafta sonu Bahreyn'de yarış var onları göremeyiz muhtemelen ... yeri gelmişken bide f1 yarışını izlemeye gitsek fena olmaz diyorum yolumuza düşerse :lol:
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

körolmayın emi,neydi o haliniz dün gece kabarede..bir ara baktım cherry pistte uçmuş,ooo milletle salsa yapıyo..alamut kapalı gişe oynadı zati,ne bulduysa bütün kızlar onda,hepsi yanındaydı..ya nefret i göremedim pek fazla ,niye öyle yaptın nefret ,aklın nerdeydi dün senin ya??
ve de ahmet o anlattı ben dinledim,dinledim,dinledim..sonunda bir yerlere geldik sanırım,dimi ahmet??
ama güzel bir gece oldu.....biz bir arada çok iyiyiz ya..alacağın olsun alamut bir dans etmedin benimle,kurtlara kuşlara yem ettin beni gurbet ellerde:))
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

sanırım geldik umarım bir daha oradan uzaklaşmam :)
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

bugün tekne turumuz var,saat bir de .biliyormusunuz teknede müzikte olacak,..harika olacak ya..akşam üstü louvre müzesine gidicez.haberiniz ola..biligiler ekte verilmiştir canlar:))
secine nehrin de yapacağımız tekne gezisi sırasında,yaklaşık bir saat sürecek,25 tarihi köprünün altından geçerek ,paris i nehirden tanıma fırsatımız olacak.keman müziğinin eşliğinde bu nehirde gezmek inanılmaz bir ziyafet olacak...
işte louvre müzesinin özellikleri:Musée du Louvre ( Louvre Müzesi ) : Bu devasa bina 1200'lerde
inşa edildi. İlk restorasyonunu 16. yüzyılın ortalarında
gördü ve Kraliyet Binası olarak hizmet vermeye hazır hale geldi.
Daha sonra 1793 yılında müzeye dönüştürüldü.
1980'lerde Mitterand'ın 'Büyük Projeler' kapsamındaki çalışmaları sırasında müzeye 21 m yüksekliğinde bir cam piramit eklenmiştir. Başlangıçta hata olarak görülen bu ekleme daha sonra birçok ödül almıştır. Her gün binlerce insan ziyaret etmektedir.
Müzede tablolar, heykeller, antikalarla birlikte Mona Lisa,
Venus de Milo ve Winged Victory gibi ünlü eserler de görülebilir.
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Durun iki kare daa çekeyim.
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

çocuklar bugün akşam üstü paristen ayrılıyoruz artık,bugün on bir gibi otobüsle çıkıp Vesallies şatosunu gezicez,bu şatoda kral kraliçe odaları,görkemli bir hayatın hatıurları,aynalı salon,savaş ve barış salonlarını gezicez..ben yine çok etkilenicem ya..paristen sonraki durağı hep birlikte belirleyelim..ben viyana derim ama siz ne derseniz orası da olur...
hadinnnnnnnnnn,kahvaltı bitiyor ya...zati aç kaldık bu melekkte ,canım kahvaltılarımızı özledim ben ya:))cherry biz bugün dışardan biraz günah alalım,şöyle reçel,tatlı,çikolata filan ,olmayacak böyle ya..
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

günaydın canlar,ayhh birazdan otele yerleşiriz artık..ammada yorulduk ya.allahtan tatlıları zulaladık cherry.millette arakladı ama olsun:))biz birşey görmedik:))ya alamut ta düştü kitapların içine ne ses ne seda,ahmette bana bozuk atıyo,nefret ne yapıyo zati anlamadık....
biz sarayıda senle gezecez,o sarayın gül bahçelerini ve devasa salonlarını görsen..ve de kırık aşk hikayesini bilerek gezmek insanın canını yakıyor..
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

intercity hotel de kalıyoruz,mariahilfer caddesinde..bugün yorgunuz merkeze inip şöyle bi dolaşalım derim..burada da çok güzel kafeler var,paristekiler den farkı,gençler çoğunlukta ve çok rahat hareket ediliyor..arkadaş evine oturuyormuş gibi hissediyorsunuz..meydanda köşede bir kafe var oraya gidelim..her yanı görebiliriz oturduğumuz yerden..
aslında kunsthistorisches müzesini gezelim diyecektim ama bugün kapalı yarın açık orası..yalnız burada hep metroyla gezelim..rahat ederiz..
bizim memlektimizde zor gördüğümüz anıtsal eserler burada her yerde var.hatta bakanlık binaları bile birer sanat eseri..
yollarda gördğünüz gibi gazeteleri poşetlerden jetonla alıyorsunuz,insana gerek yok.güvene dayalı bir sistem..
bu arada bir dipnot beni burada birine benzetiyorlar ama ben hala kim olduğunu bilmiyorum..noel zamanı geldiğimde herkes birbirine gösteriyordu,gittiğim her yerde bakışların bana döndüğünü hissettim.kötü biri değil ama kim bilmiyorum..
çok havaya girersem sizi tanımayabilirim:))
yarın sabah SCHÖNBRUNN SARAYINI gezmeye gidiyoruz.. saat on da hareket otel önünden.bol bol filim alın yanınıza bende ön bilgileri birazdan aktarırım..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir