"En büyük delikanlılık efendiliktir"

Galatasaray taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
Fatalrhymer
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

"En büyük delikanlılık efendiliktir"

Mesaj gönderen Fatalrhymer »

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, son zamanlarda yaşanların sorun olmaktan çok kendilerini güçlendirdiğini, böyle durumlarda çözümleri birlikte ortaya koyabildiklerini söyledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Gerets, sezon başından beri çok sayıda sorunla baş etmek zorunda kalmalarına rağmen şu anda herkesin kendi işini yaptığını, bunun da kendi aralarındaki ilişkilerin ne kadar sağlam olduğunu gösterdiğini ifade etti. Konyaspor maçına giderken de birçok sıkıntılarının olduğunu hatırlatan Belçikalı teknik adam, "Konyaspor maçında cezalı ve sakat futbolcularımızın yanı sıra Afrika Kupası'nda olan futbolcularımız takımdaki yerlerini alamadı. Futbolcularımın bu maç için giderken morallerinin yüksek olması ve oradan başarıyla dönmemiz bizi çok mutlu etti. Takımın genel performansının yüksek olmasının yanında gençlerin durumu da Galatasaray'ın geleceğe yönelik ne kadar doğru yolda olduğunu gösteriyor. Bu ufkumuzun açık olduğunun göstergesidir" diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) olumsuz hava şartları nedeniyle hafta sonu oynanacak lig maçlarını ertelemesine de değinen Gerets, "Bu hafta sonu oynanacak lig maçlarının ertelenmesi bizi üzdü. Takımdaki birlik ve beraberlik üst seviyedeydi. Bu da bizim açımızdan avantaj olacaktı. Dolayısıyla maçların iptali bizi memnun etmedi. Olumsuz hava şartları nedeniyle antrenmanlarımızı dışarıda yapamadığımız için biz de çalışmalarımızı sürdürebileceğimiz sıcak yerler arayışındayız. Önümüzdeki günlerde böyle bir gelişme olabilir" dedi.

Takımda cezalı olan futbolcuların yanı sıra sakatlığı bulunan oyuncular nedeniyle de kadro kurmakta sıkıntı çeken Belçikalı teknik adam, ilerleyen günlerde sakatlıkların artması halinde esprili bir şekilde "yardımcı antrenör Reiner Stumpf'a da görev vermeyi düşündüğünü" söyledi.

"Kovuluncaya kadar Galatasaray'dan ayrılmayı düşünmüyorum"

Bu olumsuzluklar nedeniyle öğrencilerinden farklı mevkilerde yararlandığını, bundan da olumlu sonuç aldığını kaydeden Gerets, şöyle devam etti:
"Sakatlıklardan ve cezalardan dolayı futbolcuların sahadaki dağılımı konusunda farklı olaylara başvuruyoruz. Konyaspor maçında Hasan sağ kanatta oldukça iyi oynadı. Sabri de oyuna ilk girdiğinde sol kanatta bocalamasına rağmen sonradan toparladı. Stoper mevkiinde de Orhan görevini en iyi şekilde yaptı. Bunlar tamamen taktik gereğiydi."

Basın mensuplarının sezon sonunda takımdan ayrılacağı yönünde haberlerin çıktığını hatırlatması üzerine ise Gerets, "Böyle bir şey yok. Artık bu tür haberlere şaşırmıyorum. Böyle gerçek dışı haberler her zaman çıkıyor. Hiçbir zaman takımdan ayrılmak gibi bir düşüncem olmadı. 3 yıllık mukavelem süresince görevimi yapmak istiyorum. Kovuluncaya kadar Galatasaray'dan ayrılmayı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Konya'dan dönüşte uçakta yaşanan kavga olayıyla ilgili de konuşan Belçikalı teknik adam, "Ne Almanya'da ne de Belçika'da böyle bir olayla karşılaşmadım. Çünkü profesyonel anlamda düşünüldüğünde takımları taşıyan uçaklarda futbolcuların yanı sıra teknik heyet ve yöneticilerin dışında kimse bulunmaz. Galatasaray yönetiminin de bundan sonra bu profesyonel düşünceye katılması sevindirici oldu" ifadelerini kullandı.

Hakemlerin bundan sonra pozisyonları daha sağlıklı bir noktadan değerlendirmesini dileyen Gerets, hataların genelde Galatasaray aleyhine yapılmasının da kendisini şaşırttığını söyledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, teknik heyet olarak takımın arzusu yerinde oldukça morallerinin arttığını ve yollarına en iyi şekilde devam etmeye çalıştıklarını kaydederek Konyaspor maçında sakatlanan Yalçın'ın 4-5 ay takımdan uzak kalacak olmasının üzüntü verici olduğunu sözlerine ekledi.

"İki kendini bilmezin yaptıkları için takımdan gitmem"

Galatasary'ın golcü futbolcusu Necati Ateş ise takımdan ayrılacağı şeklindeki yazılı basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve bunlardan büyük rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Galatasaray'da oynamaktan memnun olduğunu ifade eden golcü futbolcu çıkan haberlerin tamamen asılsız olduğunu belirterek, "İki kendini bilmezin yaptıkları için memnun olduğum takımımdan gitmem. Çok daha kötü olaylar gördüm ve çok daha kötüleriyle savaştım. Orada sadece bana değil, yöneticilerimize ve hocamıza da yapılan bir davranış var. Zaten iki kişinin yaptığı ayıbı büyük Galatasaray taraftarına mal edemeyiz. Son derece üzüntü verici olan bu olayların yaşanmaması gerekirdi. Zaten zor günler geçiriyoruz. Taraftarımızın ve yöneticilerimizin desteğiyle bu günleri atlatmalıyız. Bu hoş olmayan olaylar gündemi de fazlasıyla meşgul etti. Artık unutulmasını istiyoruz. Galatasaray tarihinde ilk kez bir futbolcuya seyirci yumruk atma teşebbüsünde bulundu. Gazetelerde vurduğu söyleniyor, ama yanlıştır. Yapan insanları ise tanımıyorum ve görmedim. Davacı olmaya da gerek yok, olay büyütülmemeli" diye konuştu.

Basın mensuplarının yaşanan kavganın sebebinin daha önceki bir olayla ilişkisinin olup olmadığını sorması üzerine ise Necati şöyle konuştu:
"Olaylar benim dışımda gelişti. İki yıl önce Villarreal maçında ben ısınırken 2-3 kişi küfür etmişti ve otelde sorun tatlıya bağlanmıştı. Konyaspor maçında bir kişi gidip 'Necati size küfür etti' demiş. Bunlar komik olaylar. İnsanlar beni sevmek zorunda değil ama saygı göstermeli, çünkü biz onlara saygı gösteriyoruz. Benim zaten kavga ile işim olamaz. Ben futbolcuyum ve işim sahadadır. Bu kişiler sanırım bazıları tarafından doldurulmuş. Delikanlılık arkadan vurmak ve kaçmak değildir. En büyük delikanlılık da efendiliktir. Bir şey varsa konuşulur. Kavga ve küfür çözüm değildir. Yumruklaşmak ise hiç çözüm değildir. Bu olayları tüm seyircilere mal etmek yanlış.''

kaynak : superspor