Konyaspor - Galatasaray : 0-1

Galatasaray taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
Fatalrhymer
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Konyaspor - Galatasaray : 0-1

Mesaj gönderen Fatalrhymer »

Lider Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Ligi’nin ikinci yarısının ilk maçında Gençlerbirliği'nin yenmesinin ardından ikinci sıradaki Galatasaray için oldukça önemli olan Konyaspor maçında sarı kırmızılı ekip 3 puanı uzatma dakikalarında 17. yaşındaki Aydın ile buldu.

Karşılaşmanın ilk yarısında Hasan Şaş'ın bir topu direkten döndü. Maçın 45. dakikasında Ömer'in hava topunda elle temasıı G.Saraylı oyuncuların penaltı itirazına neden oldu. Ama hakem Metin Tokat devam dedi.

İkinci devreye Hakan Şükür ile başlayan G.Saray ilk yarıya oranla daha atak bir futbol ortaya koydu. Maç artık golsüz sona eriyor derken 85. dakikada Hasan Şaş'ın yerine oyuna giren 17 yaşındaki Aydın, müthiş vuruşla 90+2'de Cim Bom'a 3 puanı getireren oyuncu oldu.

MAÇTAN DAKİKALAR:
4.Dakika: Hasan şaş'ın cezayayının yanından çektiği sert şutta kaleci Özden topu güçlükle kornere çelebildi.
27.Dakika: Duvar paslarıyla gelen Konyaspor'da Murat Hacıoğlu cezaalanının dışından sert vurdu üstten aut.
40.Dakika: Volkan'dan Hasan'a nefes bir pas penaltı noktasında Hasan'ın vuruşunda top direkten döndü, Galatasaray adına oldukça şanssız bir andı.

46. dakikada Hasan Şaş'ın sağ kanattan ortasına ceza sahasında iyi yükselen Necati'nin kafa vuruşunda top az farkla üstten auta çıktı.
58. dakikada Ümit Karan'ın kaleye uzak mesafeden sert vuruşunda kaleci Özden iki hamlede topa sahip oldu.
66. dakikada Hasan Şaş'ın sağ kanattan ortasına, ceza sahası içinde Ümit Karan'ın kafa vuruşunda top üst ağlarda kaldı.
69. dakikada sol kanattan yapılan ortayla arka direkte buluşan Ahmed Belal'in vuruşunda top az farkla yandan auta çıktı.
74. dakikada Sabri'nin pasıyla ceza sahasında buluşan Necati'nin dönerek vuruşunda top yandan auta çıktı.
82. dakikada Ahmed Belal'in ceza sahası ön çizgisinden sert vuruşunda top yandan auta çıktı.
87. dakikada kaleyi karşıdan gören bir noktadan Ümit Karan'ın kullandığı serbest vuruşta kaleci Özden topu kornere çeldi.
90+2. dakikada Sabri'nin gönderdiği uzun pasla ceza sahası sol çaprazında buluşan Aydın, rakiplerinden sıyrılarak yaptığı sert vuruşla takımını galibiyete taşıyan golü kaydetti. 0-1

STAT: Konya Atatürk
HAKEMLER: Metin Tokat, Fatih Gündoğdu, Özgür Fatih Kalaycı
KONYASPOR: Özden, Yasin, Ömer, Ümit, Erhan, Murat (Eray dk. 77), Mustafa, Zafer, Erman, Volkan Çekiç (Ahmed Belal dk. 65), Bebbe (Tayfun dk. 65)
YEDEKLER: Haluk, Volkan Al, Fırat, Jobanny
TEKNİK DİREKTÖR: Aykut Kocaman
GALATASARAY: Mondragon, Uğur (Hakan Şükür dk. 46), Tomas, Yalçın, (Sabri dk. 20), Ferhat, Orhan, Hasan (Aydın dk. 84), Cihan, Volkan, Ümit, Necati
YEDEKLER: Aykut, Mehmet, Özgürcan, Hasan Kabze
TEKNİK DİREKTÖR: Eric Gerets
GOL: Aydın (dk. 90+2)
SARI KARTLAR: Uğur, Volkan (Galatasaray), Erman, Ömer (Konyaspor)

"Düşünmedim vurdum gol oldu"

Uzatmalarda attığı golle maçın kahramanı olan Aydın, maçtan sonra uzatılan mikrofona, "Hocama bana bu maçta yer verdiği için teşekkür ederim. Golümü attım ve çok mutluyum." dedi.

Golü nasıl attığını sormaları üzerine cevap veren 17 yaşındaki oyuncu, "Hiçbirşey düşünmedim vurdum ve gol oldu, futbolcu ağabeylerime çok teşekkür ederim." dedi.

Maçın öncesinde genç yeteneklerin takımda yer verileceğini söyleyen Bülent Tulun, genç oyuncu Aydın hakkında konuşurken gözyaşlarına engel olamadı. Gözleri dolan Tulun, "Bu oyuncular Galatasaray'ın geleceği, bizim için zor bir deplasmandı maçın sonucunu hakemin tayin etmesine izin vermedik, biz tayin ettik." dedi.
Kullanıcı avatarı
SeNSiZiM
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen SeNSiZiM »

helal olsun cok sahane bir gol atti
[color=#fffff5]][shadow=#ff0088][b][size=159]GiDi$iN SoNuMuN Ba$LaNGiCi oLDu....

SeN GiTTiN, BeN BiTTiM!...[/size][/color][/shadow][/b]
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Konyaspor böyle abi, dayanıyor dayanıyor, son dakikada gol yiyor, ya maçı kaybediyor, ya da berabere bitiyor.
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.