5 yaşındaki çocuklar uyuşturucu satıyor

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

5 yaşındaki çocuklar uyuşturucu satıyor

Mesaj gönderen Eternity »

ResimAilece uyuşturucu imal ediyorlar. Anne ve babalarının evde sardığı esrarlı sigaraları 4-5 yaşındaki çocuklar, kapının önünde satıyor. Hem de bağıra bağıra: Şeker var, ot var!

İstanbul'un göbeğinde, Esenler'de evlerde uyuşturucu imal edilerek 4-5 yaşındaki çocuklara sattırıldığı ortaya çıktı. İmalat yapılan evlerde Kurban Bayramı öncesinde uzun satış kuyrukları oluştu.

Genel yönetmenliğini Ertan Turhan'ın, sunuculuğunu Gökhan Bektaş'ın yaptığı Show TV'de yayımlanan "Haber Özel" programı, skandalı ortaya çıkardı. Bu akşam yayımlanacak programda, Esenler Karabayır semtindeki uyuşturucu pazarı yer alacak.

Güney Amerika'daki uyuşturucu trafiği yoğun ülkeleri aratmayan mahalledeki evlerin büyük bölümünde bir yandan uyuşturucu imal edilirken, bir yandan da küçük çocuklar, satışa teşvik ediliyor.

'Annem sat diyor'
Gizli kameraya yansıyan görüntülere göre, apartmanların bodrum katında yapılan üretim sırasında, 3-4 yaşındaki çocuklar, uyuşturucu madde dolu torbalarla oynarken, birkaç yaş büyük çocuklar ise satış için görevlendiriliyor.
Maşa olarak kullanılan 5 yaşındaki bir kız çocuğu, "Annem babam 'Satsana, ekmek parası kazan' diyor, ben de satıp kazanıyorum" şeklinde konuşuyor. Bir başka kapıda konuşulan bir erkek çocuk da, "Annem ev hanımı, babam işsiz, ben de bunları satarak okul harçılığımı kazanıyorum" diyor.

Dolma sarar gibi imalat
Büyük çoğunluğu imalathane olarak kullanılan evlerde, dolma sarar gibi esrar sarılırken, bazı evlerin önünde oluşan alıcı kuyruğu da dikkat çekiyor. Her yaştan satıcının bulunduğu ve semt pazarlarını andıran uyuşturucu mahallesinde, satıcı kadınların rekabet nedeniyle hiçbir korkuya kapılmadan, "Benim cigaram 10 numara, benim cigaram 10 numara", "Hadi kanguru var, papatya, kiraz var. Şeker var, ot var" diyerek müşteri aramaları da şaşırtıyor.

Milliyet
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

Yuh! Başka bir şey demiyorum.
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

ee ekmek parası..
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
tarikyilmaz
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen tarikyilmaz »

malesef insanlarımız küçücük çocuklara bile bu işleri yaptırmaya başladılar içler acısı bir durum
Ya Saklayın Okunuzu >-----> Yada Yaydan Çıkıyorum >-----)>
Kullanıcı avatarı
barangulmez
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen barangulmez »

çok acı bir şey
Kullanıcı avatarı
ChacKHaaL
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen ChacKHaaL »

Acınılacak bir haldeyiz. İnşallah daha da acı olmaz sonumuz.
[img]http://image01.yuklet.com/files/4/thumb/ea6fe388-k737-thumb.GIF[\img]
Kullanıcı avatarı
eniyikameraman
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen eniyikameraman »

tek sorun uyuşturucu satmaları degil en buyuk yanlışlık verilen yaptırımlarda daha dogrusu yaptırımsızlıklarda tamam cocuk tur ceza ehliyeti yoktur ama bunları azmettirenler yani ailelerine neden ceza verilmiyor at iceri cıkamasınlar birde yakınları sattırıyor bilmiyorum insanlıgımızın eksildigini hissetmeye başladım artık
[img]http://img148.imageshack.us/img148/3443/28rl1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

ComiC yazdı:ee ekmek parası..
O kadar basit mi ya? İlla satacaklarsa, bari çocukları bulaştırmasınlar, ayıptır günahtır! Ekmek parası ne kelime, hepimizden zengin o adamlar!
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.