Yeni Nesil Internet

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Lord
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Yeni Nesil Internet

Mesaj gönderen Lord »

Kısa adı (IPv6) olan yeni kuşak internet protokolünü kullanan uluslararası ekip, İsviçre’nin Cenevre kenti ile ABD’nin Chicago kenti arasındaki 7067 km’lik mesafede, saniyede 983 megabit hızla veri nakletmeyi başardı

Deneme bir saat sürdü. Uzmanlar yapılan deneyin günlük yaşama yansıtılması durumunda, DVD kalitesindeki komple bir filmin 36 saniyede bir yerden bir yere naklinin mümkün olduğunu belirttiler. Bu hız, günümüzdeki tipik hızlı bağlantıdan 3500 kez daha yüksek.

DENEYİ DESTEKLEYENLER UMUTLU
İnternet-2 üzerinden yapılan hız denemesini destekleyen kuruluşlar arasında, Avrupa Birliği, ABD Ulusal Bilim Vakfı, Elektronik Vizüalizasyon Laboratuvarı ve ABD Enerji Bakanlığı bulunuyor. Deneyle ilgili olarak açıklamada bulunan AB DataTAG projesi başkanı Herve Martin, “bu rekor, IPv6’nin saniyede 1gigabit veriyi kıtalar arasında nakletme kapasitesine sahip olduğunu ortaya koydu” dedi.
ABD’de oluşturulan “İnternet-2 Kurumu” adlı kuruluş, yeni sistemin üniversitelerin yanı sıra yerel ve ulusal şebeke haline dönüştürülmesi için çaba sarf ediyor

http://www.ntvmsnbc.com/news/222094.asp
big_shaq
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen big_shaq »

Of be, bu internet bende olcakti ne guzel olurdu ya...Ama adamlar nasil yapmislar he. 1 saniyede 1,5 cd`yi isvicreden amerkia`ya yollamak oluyo bu.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

Eh 1 ay boyunca çektiğimiz Internet rezaletinden sonra bu haberi öğrenmek pek güzel oldu.Adamlar nelerle uğra$ıyor daha iyisini yapabilmek için bizde ise ba$ımıza bela açıldıktan sonra kaplumbağa adımları atarak çözüme çare aranıyor.
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen fatih turan »

ben bu habere benzer bi haber su linkte gordum
http://www.maximumbilgi.com/bilgisayar/hizrekoru.htm
huzunbaz

Mesaj gönderen huzunbaz »

valla arkadaşlar bırakın elin amerikalısı ne yapıyo bize ne? o teknolojinin türkiyeye gelmesi için ne kadar süre geçecek düşünebiliyor musunuz?

öncelikle şunu söyliyeyim 2004 yılı türkiyede internet için dönüm noktası olacak. neden derseniz; 2004 yılında türk telekomun tekeli kalkacak ve yeni telekom şirketleri kurulmaya başlayacak. peki bu ne anlama geliyor? yeni telekom şirketleri demek rekabet demek..

örneğin Sabancı Telekom altyapılarını oluşturup testlerine başladı bile! yani bu demek oluyor ki artık türkiyede pahalı internet olmayacak, sabancı telekom gibi şirketlerde artacak, ve bu artışa bağlı olarak ortaya çıkacak rekabet fiyatları oldukça düşürecektir. şimdi 1.100.000 lira verdiğimiz bu dial-up bağlantılar (ki şu an tüm dünya geniş bant bağlantıya geçmişken biz ve sayılı ülke kullanıyor bu dialup olayını) belki yarı fiyatına, hatta daha da düşük bir fiyata inecektir.

ve ben inanıyorumki türk telekomdan 2004 yılında yararlanacak insan, tt kullanacak insan çok aza inecek. hatta belkide türk telekom batacak..

ama malesef yasalara göre bu tekel en erken 2004 de kalkabilecek. e biraz bekleyelim ne kaldıki zaten?

yaşasın yeni nesil internet, kahrolsun büyük ücrete düşük hizmet veren türk telekom.

2004 yılını iple çekiyorum 8) :) :lol:
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

eğer dediğin gibi ise süper gerçi ben internete ttnet ten bağlanmıyorum benim merak ettiğim sen bu bilgileri hangi sitelerden alıyorsun sitelerin adlarını yazarsana daha iyi olacak
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim
huzunbaz

Mesaj gönderen huzunbaz »

fatih turan yazdı:eğer dediğin gibi ise süper gerçi ben internete ttnet ten bağlanmıyorum benim merak ettiğim sen bu bilgileri hangi sitelerden alıyorsun sitelerin adlarını yazarsana daha iyi olacak
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim
bu bilgileri başka bir forum sayfasında okudum. aklımda kalanlarıda buraya yazdım. ayrıca eğer dial-up kullanıcısı isen tt kullanıyorsun işte :) türk telekomun hatlarını kullanıyorsun ve dolayısı ile devasa ücretler ödüyorsun :P ayrıca ekolay, superonline gibi servis sağlayıcıları kullansan bile yinede türk telekomun tarifesine göre para ödüyorsun
yani ekolay vs. sadece servis sağlayıcı. asıl para türk telekoma gidiyo :)

umarım gerçek olur bu.. yani olacakta!!
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

ben internete ne superonline ne e kolay ne ttnet ne de digerleri ile giriyorum ben internete GPRS (generel packet radio service) ile internete giriyorum ama turk telekom para kazaniyor mu bil miyorum :lol: 8)
Kullanıcı avatarı
Lord
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Lord »

Bak burda ayrintili bilgi yaziyor;

http://www.trgamer.com/haberler.asp?id=4630
Unutmaki,yüksekte yer tutanlar,aşağıdakiler kadar emniyette değildir.
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

ben lorda teşekkur ediyorum verdiğin linkte istediğimi buldum