Noel...

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Birçok kimse bilmez bi ek bilgi olarak aktarmak istiyorum. Bu gün kırmızı-beyaz noel baba imajı "CocaCola" firmasının eseridir. Bilinç altında kendi ürünlerinin çağrışımını yapmaktadırlar. Noel babayı kendilerine mal etmişlerdir. Zaten şu açıdan baktığımızda sadece yılbaşı değil birçok özel günün artık kimlere çalıştığı apaçık ortadadır. En temel amaç olmayan ihtiyaç doğurup bu işten rant sağlamaktır.
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

1. hindinin yenildigi gun yilbasi gunu degil 24 Aralik aksami ya da 25 Aralik gunudur. Kimsenin yilbasinda hindi yedigi yok

2. yilbasi kutlamasi hristiyanlara mahsus birsey degildir, ki zannetmiyorum yeni yili kutlamak hristiyanlara ozenmek olsun ya da gunah olsun. ben de cilginca yeni yili kutlayan bir insan degilim, benim icin siradan bir gun ama insanlar icin eski bir yilin bitimi ve yeni bir yilin baslangici ve haliyle kutlama yapar bir cok insan.

Gunahini ya da hristiyanlara ozenmesini anlayamadim!..
What the eyes see is knowledge, what the heart knows is certainty.
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ShepneM »

ya isa'nın doğumu yani christmas 25 aralıkta kutlanır biz bunu kutlamıoruz ki. biz yeni yılı 31 aralıkta yani yeni yıla girdiimiz günde kutluoruz. isayla yada hıristiyanlıkla yeni yıla girmenin alakası ne bende çözemedim..