WRC haberler.....

Otomobil alım-satım, modifiyeler, parçalar ve otomobiller hakkında herşey.
Kullanıcı avatarı
capan_aga
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

WRC haberler.....

Mesaj gönderen capan_aga »

Gardemeister Özel Katılımcı Olarak Yarışmayı Hedefliyor

Eski Ford sürücüsü Toni Gardemeister 2006 için bir fabrika takımıyla anlaşma şansının neredeyse bittiğini kabul etti ancak Fin sürücü Dünya Ralli Şampiyonası'na özel katılımcı olarak yarışacağı bir otomobille dönebileceğini düşünüyor. Gardemeister gelecek sene Ford'un ikinci koltuğuna oturma savaşında özel katılımcı Finli yıldız Mikko Hirvonen'e yenilmişti.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Gardemeister oldukça mücadeleci geçen sezon sonu savaşında Citroen sürücüsü Francois Duval ve Peugeot sürücüsü Markko Martin ile birlikte hala anlaşma imzalamamış önde gelen sürücülerden biri. Gigi Galli ve Harri Rovanpera takımda kalacak gibi gözükmesine rağmen Mitsubishi sürücülerini henüz açıklamamış geriye kalan tek fabrika takımı.

Gardemeister bu hafta Motorsport News'e yaptığı açıklamada "Fabrika takımlarında bir şansımız kalmadı. Menajerim şu anda diğer olasılıklara bakıyor ancak kesinleşmiş bir şey yok. Umarım yarışacak bir koltuk bulabilirim çünkü iyi bir iş çıkarttığımı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

www.ralliturk.net
En son capan_aga tarafından 12-12-2005 15:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[glow=red]''Eğer dünyayı sevseydim doğarken ağlamazdım'' diyorlar ama ben yinede seviyorum...[/glow]

[img]http://capan_aga.sitemynet.com/mynet_resimlerim/er.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
capan_aga
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Loeb Şampiyonluk Umudunu Koruyor

Loeb Şampiyonluk Umudunu Koruyor

Çifte Şampiyon Sebastien Loeb Citroen takımının 2007'de geri dönmeyi planlaması nedeniyle özel katılımcı bir otomobille yarışacak olmasına rağmen gelecek sene şampiyonluk için mücadele edebileceğine olan inancını yineledi. Fransız sürücü gelecek sene kullanacağı Kronos Racing tarafından hazırlanan Xsara WRC'nin koltuğuna çoktan oturdu.

Loeb gelecek senenin kuralları ışığında düşük teknolojili pasif diferansiyele sahip 2006 spec Xsara WRC'yi geçen hafta Fransa'nın asfalt ve toprak yollarında test etti. Otomobili Kronos Racing yarıştırıyor olmasına rağmen Citroen motorsport başkanı Guy Frequelin ve Loeb'in birçok eski mühendisi takıma transferi için Fransız sürücü ile ilişkisini sürdürecek.

Pasif diferansiyelli otomobille ilk tecrübesini yaşayan Loeb bu hafta Motorsport News'e verdiği demeçte "Asfaltta toprakta olduğundan daha az fark var ama otomobil tepki vermekte daha yavaş. Daha zor bir iş. Hata yapmak daha kolay olacak. Ama yine de Xsara eski bir otomobil olmasına rağmen geçen zaman içinde oldukça gelişti ve bence hala rekabetçi olabiliriz. Ünvanımı korumaya çalışacağım ama bu sefer çok daha zor olacak. Marcus Ford'ta olacak ve bu otomobilin ne kadar çok potansiyele sahip olduğunu Avustralya'da gördük." şeklinde konuştu.

Haber: Aslı Yavuz -
RalliTürk
Editörü
[glow=red]''Eğer dünyayı sevseydim doğarken ağlamazdım'' diyorlar ama ben yinede seviyorum...[/glow]

Kullanıcı avatarı
capan_aga
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Philippe Bugalski C4 ile İlk Testinden Memnun

2003'ten beri Citroen Sport'un resmi test sürücüsü olan Fransız Philippe Bugalski geçen hafta Citroen'in 2007 yılında WRC'ye dönüşünde kullanacağı otomobil olan C4 WRC'yi test etme fırsatı buldu. Citroen Sport C4 WRC'nin ilk asfalt testlerini GÜney Afrika'da Col de Gratteloup ve Roquebrune arasındaki bir yolda yapmaya karar verdi.

Test çalışması Salı günü başladı ve üç gün sürdü. Bugalski kuru bir zeminde 300 kilometreden fazla yol katetti.

Eski Fransız şampiyonun ilk izlenimleri şöyle: "Hiçbir problem yaşamadan 300 kilometreden fazla test yaptık ki bu çok iyi bir nokta. Otomobille oldukça rahattım. Bu çok önemli çünkü bu olumlu hissi yaşamadan bir otomobille ilerleme kaydetmek zordur. C4 WRC'yi farklı asfaltlarda test ettik ve izlenimler hep aynıydı. Son derece güvenilir bir otomobil ve sürüşü keyif verici. Başarılı bir başlangıç oldu, bu kesin."

Citroen Sport asfalttaki bu ilk testte amaçlarına ulaştı. Bugalski "Bu test daha çok biraz mesafe katetmek içindi. Mesafe katetmek ve takımın mühendisleri için olabildiğince data elde etmek; bu testlerin ilk iki günündeki önceliğimizdi." diye konuştu.

Xsara WRC'nin geliştirilmesinde 3 yıl görev aldıktan sonra Philippe C4 WRC ile kıyaslama yapmak istemiyor, en azından şimdilik değil: "Xsara ve C4'ü kıyaslamak için henüz çok erken. C4'ün Xsara'dan farklı mı olduğunu -daha yavaş veya hızlı- yakında öğreneceğiz. Şimdilik konuşmak için çok erken."

Philippe Bugalski Perşembe günü testlerin üçüncü gününde C4 WRC'nin direksiyonuna geçmesi için yerini Sebastien Loeb'e bıraktı.

Haber: Aslı Yavuz - RalliTürk Editörü

bu yazı alıntıdır.hakları hak sahiplerine aittir.İstendiğinde kaldırılacaktır..