Hangi Otomobili Kullanıyorsunuz ?

Otomobil alım-satım, modifiyeler, parçalar ve otomobiller hakkında herşey.
kadayif
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen kadayif »

STeaM yazdı:
SaiL yazdı:Tabiki bakımlı olacak benım ıcın bir klasik :) hemen reklamını yapayım...
merkezi kilit
otomatikcam
alarm
abart egzos
preste ısıtılarak sıkıstırılmıs yaylar
jantlar zaten gounuyor
xenon far
renkli camlar
MOTOR MODİFİYELİ

aklıma gelenler bunlar.. Satmayıda dusunuyorum ilgilenen arkadaslar 544 796 50 71 ve 536 231 78 14 ( samet ) arayabılırler.
abart egzos nedir???

preste ısıtılan yayın akselerasyonu azalır ve kullanılan metal ısnıp soğutulduğu için dayanıklılığı %30 azalır, sert bir virajda yada sert girilen bir çukurda rahatça kırılır.

motor modifiyesi hakkında bilgi veriri misiniz? neler var? atmosferik mi araç?
abart egsozt : remus (xtrc) ısınan egsozt. egsozt sıcaklıgı bellı bır olcuye ulastıgı zaman ses yapmaya baslıyor ve bellı devırlerde cıg atarak patlayabılıyor ( yakıtın egzost'ta yanması ) her durumda patlama yapmıyor sadece ayagınızı gazdan anıden cekınce patlatıyor.

Sıkıstırılmıs yaylar : metallerde menevısleme olayına hakım degılsın sanırım.. menevısleme olayını bılseydın bunu yazmazdın.. metaller'de cesıt cesıt sogutma yontemlerı vardır.. eger hızlı sogutursanız malzemenın sertlıgı artar ama buna paralel olarak kırılganlıgıda o olcude fazlalasır. uzerındekı yaylar belırlı bır ısı olceklerı arasında sogutulmustur ve ozellıklerını kaybetmemıslerdır.

motor modıfyesı : sılındır kapagı 0,09 oranında talaslanmıstır buda genel olarak sıkıstırma oranını arttırmıstır. motor uzerınde 4 bogaz karburator vardır. 1. bogaz rolantı. 2. bogaz ıvmelenme.3. bogaz hızlanma. 4. bogaz 5000 dev/dak acılan extra yakıt gonerir ( karburator memelerı rolantı : 118 2. bogaz : 124 3. ve 4. bogaz 129'dur ). ayrıca volumetrık verımı arttırmak ıcın yanma odası seklı ( pistonlar ) standart 131 tıp motorlardan farklıdır.

ayrıca OTOMOTIV MEZUNUYUM teşekkurler.
jok3r_88

Mesaj gönderen jok3r_88 »

Eline sağlık.Güzel paylaşım ben de merak ediyodum bunu.
Kullanıcı avatarı
Ash_Pikachu
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Ash_Pikachu »

abi bnm yasım tutmuo araba kullanmıom ama araba olarak 2005 vectra opc(2.0 olması gerek) war
Kullanıcı avatarı
FLaSH-RS
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen FLaSH-RS »

Bende 91 FlaSH var ve keyifle kullanıyorum...
Son model arabaların çoğunu kullandım herşeyin otomatik olduğu araçlar çok sıkıcı benim için... Sanırım klasikçiyim ben:)
Kullanıcı avatarı
KaFeGa
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen KaFeGa »

Ford Focus II.
[align=center][img]http://img116.imageshack.us/img116/8033/emrahps5.png[/img][/align]
osbourne
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen osbourne »

Ferrarİ
Kullanıcı avatarı
Hijacker_222
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Hijacker_222 »

bende de wwt5 war süper araç tavsiye ederim ama fiyatı biraz uçuk!
EKONUMİK ANLAMDA BAĞIMSIZ OLMAYAN BİR ÜLKE ASLA TAM BAĞIMSIZ SAYILMAZ.
M.KEMAL ATATÜRK