351. Randevu Fenerbahçe'nin

Futbol hakkında tüm konular.
Kullanıcı avatarı
Fatalrhymer
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

351. Randevu Fenerbahçe'nin

Mesaj gönderen Fatalrhymer »

Milan yenilgisiyle sarsılan F.Bahçe, Süper Lig'in 14. haftasında G.Saray'ı Ali Sami Yen'de 1-0 yenerek moral buldu ve aradaki puan farkını 6'ya çıkardı... G.Saray'da Heinz, Volkan ve Altan ilk 18'de yer almazken, F.Bahçe'de Alex ve Selçuk sakatlıklarından dolayı oynamadı.

Yüksek tempoda başlayan maç iki takımın da müthiş presi nedeniyle sık sık pas hatalarına neden oldu. F.Bahçe orta sahada Deniz, Appiah ve Aurelio ile G.Saray'a fazla alan vermeyerek topla daha çok oynayan taraf oldu.

Maçın ilk posizyonu G.Saray'dan geldi. Necati maçın 17. dakikasında mutlak bir golden yararlanamadı. İlk devre golsüz sona erecek diye beklenirken, Hasan Şaş'ın kaptırdığı bir topta Appiah defansın arkasına uzun bir top attı. Mondragon'un çıkmakta tereddüt ettiği bir anda Nobre aşırtma bir vuruşla F.Bahçe'yi 1-0 öne geçirdi.

İkinci yarıda Hasan-Sabri değişikliğine giden Gerets, G.Saray'ı biraz canlandırdı ancak bu baskı gol getirmedi. F.Bahçe orta sahada Appiah ve Aurelio ile oyunu iyi daralttı ve Anelka ile sık sık kontralara çıkarak G.Saray'ı zorladı. Mondragon 2 önemli kurtarış yaparak F.Bahçe'nin farkı açmasına izin vermedi. Orhan Ak'ın ceza sahasında köşeye giden kafa şutunu ise Volkan güzel bir kurtarışla önledi.

G.Saray'da Orhan Ak 86. dakikada ikinci sarı kartını görerek oyun dışında kaldı.

Bu galibiyet sonrası F.Bahçe üst üste 12. galibiyeti alarak kendi rekorunu kırmış oldu...

Maçtan Dakikalar...
17. dakikada Hakan Şükür'ün pasıyla ceza sahasına giren Necati, sol çarprazda kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda vuruşunu yaptı. Deniz'e çarpan top direk dibinden auta çıktı.
24. dakikada sağdan Ergün'ün kullandığı kornerde Orhan'ın yakın mesafeden kafa vuruşunda meşin yuvarlak az farkla yandan auta gitti.
33. dakikada Appiah'ın ceza sahası dışından sert şutunda meşin yuvarlak yandan auta çıktı.
39. dakikada Necati'nin ceza sahası dışından sert şutunda kaleci Volkan, topu kontrol etti.
45. dakikada Appiah'ın orta sahadan defansın arkasına uzun pasında Nobre, ceza sahası önünde aşırtma bir vuruşla kalesini terkeden Mondragon'un üzerinden topu ağlara gönderdi ve takımını öne geçirdi. 0-1

47. dakikada Ergün'ün ceza sahasına ortasında Hakan Şükür'ün dokunamadığı topu kaleci Volkan kontrol etti.
51. dakikada sol çarprazdan ceza sahasına giren Tuncay, içeriye çevirdi. Anelka'nın altıpas içerisinde vuruşunda top Tomas'dan döndü. Dönen topu kaleci Mondragon kontrol etti.
57. dakikada Appiah'ın ceza sahası dışından sert şutunda meşin yuvarlak farklı bir şekilde üstten auta gitti.
64. dakikada Tomas'ın sağ kanattan ceza sahasına ortasında Orhan'ın kafa vuruşunda kaleci Volkan, topu son anda köşeden mükemmel çıkardı.
64. dakikada hızlı gelişen Fenerbahçe atağında topla ceza sahasına giren Anelka'nın sağ çarprazdan sert şutunda kaleci Mondragon gole izin vermedi.
75. dakikada Necati'nin pasıyla sağ çarprazdan ceza sahasına giren Ümit Karan'ın yerden sert vuruşunda top az farkla yandan auta gitti.
79. dakikada topla ceza sahasına giren Anelka'nın sert şutunda kaleci Mondragon, topu ayaklarıyla çıkardı. Dönen topu önünde bulan Kemal, pasını Appiah'a verdi. Appiah'ın ceza sahası dışından sert şutunda top üstten auta çıktı.
86. dakikada topu elle müdahale eden Orhan, ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı.
87. dakikada Hakan Şükür'ün pasıyla ceza sahasında topla buluşan Necati'nin yerden vuruşunda meşin yuvarlak az farkla yandan auta gitti.

STAT: Ali Sami Yen
HAKEMLER: Serdar Tatlı, Baki Tuncay Akkın, Alparslan Dedeş
GALATASARAY: Mondragon, Cihan, Tomas, Song, Orhan, Hasan Şaş (Sabri dk. 46), Saidou, İliç (Ayhan dk. 79), Ergün (Ümit Karan dk. 59), Necati, Hakan Şükür
YEDEKLER: Aykut, Yalçın, Uğur, Hasan Kabze
TEKNİK DİREKTÖR: Eric Gerets
FENERBAHÇE: Volkan, Serkan, Önder, Luciano, Ümit Özat, Tuncay, Appiah, Aurelio, Deniz (Kemal dk. 55), Nobre (Mehmet Yozgatlı dk. 90+4 ?), Anelka
YEDEKLER: Rüştü, Can Arat, Gürhan, Semih, Olcan
TEKNİK DİREKTÖR: Christoph Daum
KIRMIZI KART: Orhan (dk. 86) (Galatasaray)
GOL: Nobre (dk. 45)
SARI KARTLAR: Sabri (Galatasaray), Volkan, Luciano (Fenerbahçe)

Kaynak = Superspor
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

Galatasaraylı olarak Fenerbahçelileri tebrik ediyorum.
Fakat sonuca sinir olduğumu da belirtmeden geçemiycem :)
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
Fatalrhymer
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Fatalrhymer »

Galatasaray' lı biri olarak bende FB ' yi tebrik ediyorum
Kullanıcı avatarı
capan_aga
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen capan_aga »

Bende fener li olarak herzamanki gibi feneri tebrik ediyorum...
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
[glow=red]''Eğer dünyayı sevseydim doğarken ağlamazdım'' diyorlar ama ben yinede seviyorum...[/glow]

[img]http://capan_aga.sitemynet.com/mynet_resimlerim/er.gif[/img]