Sokak Kedilerimiz ve Köpeklerimiz

Doğadaki hayvanlar ile ilgili paylaşımlar, evcil hayvanlarınızın bakımı, sağlığı ve eğitimi ile ilgili konuların paylaşıldığı forum.
Kullanıcı avatarı
BroKen
New Friend
New Friend

Sokak Kedilerimiz ve Köpeklerimiz

Mesaj gönderen BroKen »

Sokaklarda soğukta kediler köpekler aç aç dolaşıyor.Hiç onları düşünüyor muyuz?Onlara mama,su veriyor muyuz? Ben hergün birkaç tane kedi besliyorum ve hiç sularını eksik etmiyorum.
Lütfen sokaktaki kedilere köpeklere kötülük yapan kişileri uyarın ve sokaktaki dostlarımızı da ihmal etmeyin.Gerekirse güvenli yatacak bir yer ayarlayın ve mümknü mertebe yiyece,su verin.Siz bunları yapıyor musunuz yoksa onları görmezden mi geliyorsunuz konuşalım paylaşalım tartışalım güzel güzel. :-)
Kullanıcı avatarı
dEEp
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen dEEp »

Belirttiğin tarzda ki konuları okuyan her insan "ayy evet ya.." der,3 dakika sonra o duygusallık,iyimserlik yoktur..O anlıktır..Tabii insanın elinden geldiğince,zor durumda olan her hayvana yardım etmesi gerekir,illa kedi köpek kuş böcük değil bu..
Ama çevremizde olanlar bu hayvanlar tabii,"hayvan sevgisi" bir başkadır derler,şöyle bişey var ki,at da bir hayvandır..Hangimiz "atı ben çok seviyorum abi,dur bi gideyim yedireyim.." diyoruz..Misal gerçi bu,belirtmek istediğim zorda kalan her yaşayan canlıya yardım etmemizdir..
Sokağa çıktığımız da elbette kediyi köpeği görüyoruz..Çoğumuz görmekle kalıyoruz belki..
Mesela benim sahip olduğum bir siyamım var..Siyam bakanlar bilir,artist bişeydir..Her yemeği yemez (yiyilesi bişeydir oysa)..Yemediğini,çöp kutularının önünde yatan,yerde ki su birikintisinden su içen kedilere götürürüm(üz)..
Öyle iştahlı yerler ki,işte o andır insanı garipleştiren..
Konu farklı yerlere gelmiş olabilir,olaylar bunlardan ibaret..

Başlık için sağ olasın,yararlı olur belki.. :}
Ne dava haramisi, ne entelektüel sanat çığırtkanı, ne ütopya devşirmeni. Kuş olup uçtuk semaya..
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Re: Sokak Kedilerimiz ve Köpeklerimiz

Mesaj gönderen DiLeMmA »

BroKen yazdı:Sokaklarda soğukta kediler köpekler aç aç dolaşıyor.Hiç onları düşünüyor muyuz?Onlara mama,su veriyor muyuz? Ben hergün birkaç tane kedi besliyorum ve hiç sularını eksik etmiyorum.
Lütfen sokaktaki kedilere köpeklere kötülük yapan kişileri uyarın ve sokaktaki dostlarımızı da ihmal etmeyin.Gerekirse güvenli yatacak bir yer ayarlayın ve mümknü mertebe yiyece,su verin.Siz bunları yapıyor musunuz yoksa onları görmezden mi geliyorsunuz konuşalım paylaşalım tartışalım güzel güzel. :-)

Kendime ait 2köpeğim 1kedim ve 1 papağanım var.Bunların dı$ında bi anne kedi var sürekli balkona ve bahçemize geliyor tabii bi yavrusunla beraber.Onları doyuruyorus ki anne kedi $uanda hamile büyük ihtimalle bi önceki kedi gibi o da balkona doğuracak :D Ve bugün de balkona çıktım onlara yemek koymaya derken onlardan kalan ekmekleri yemeye gelmi$ güvercinleri gördüm :oops:
Çok güzeller yemin ederim.Bayılıyorum $u hayvanlara... Ki zaten ben böyle yapa yapa sanırım sokakta sahipsiz hayvan kalmayacak :D Var olan bi köpeğim sokaktan mesela... Minicikti ve otobüs çarpmı$tı veterinere götürdüm her$eyi yapıldı ve babama ufacık bi yalanla bizde kaldı 8-)
Başkaları gitmiş olur, gidince;
Bir sen yakınsın, uzakta kalınca..
Kullanıcı avatarı
aaKe
R.Ö.Y. 2. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 2. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen aaKe »

Bazen yağmur altında görüyorum köpekleri,kedileri çok üzülüyorum.Kimisi çok zayıf oluyor yiyecek bulamıyor tabi keşke imkanım olsa hepsine bakabilsem.Öyle ne yapacağını bilmez şekilde sağda solda dolaşıyorlar.Bazılarının boynunda tasma oluyor sokağa atılmış oluyor.Gerçekten çok üzülüyorum.Kendi köpeğim gözümün önüne geliyor bir anda.Onu asla bu kadere terketmem.Elimizden geldiğince yardım etmeliyiz onlara...

Geçen gün tam resimlik bir görüntü yakaladım balkonda makine olsaydı çekecektim.Ufak tencere içinde az bir makarna duruyordu masa üstünde ve sakalar gelmişti makarna yiyorlardı.Alıp alıp kaçıyorlardı sonra gene geliyorlardı.Daldım öyle uzunca bir süre izledim onları...Keşke resimlerini çekebilseydim...
[size=75][color=grey][b]I found her...[/b][/color][/size]
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

Yaa evet sokakta dolaşıyorlar yazık yaa. E başka nerde dolaşcaklar. Kedi, köpek bu doğanında kanunu yani açsan öldürürsün.

Bence sokakta yatan çocuklara insanlara acımayı ve kedilere vereceğiniz yiyeceği bir çocuğa verseniz, bir ekmek alsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
dEEp
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen dEEp »

Günlerden perşembe,İstanbul'u yağmur,fırtına götürüyor..Tamamı ıslanmış beni,evime götürmek tek isteğim..Apartmanın önüne geldim,apartman sıcaklığına bile razıyım..İçeri girmeye niyetlenmişken merdivenlerin hemen yanında bişey ilişti gözüme..Kendi gibi minicik bir sığınma yeri bulmuş,minik bir kedi..10-15 saniye baktıktan sonra,gittim başını okşadım..Nasıl titriyor,nasıl öksürüyor telaffuzu zor..Gözleri daha açılmamış,vücudu kaskatı kesilmiş..Sanırım kanı dahî donmuş.."Kaderin bu be güzelim.." dedim ve içeri girdim..

Apartmana girdim,asansörü çağırdım,tam kapıyı açıyordum ki tekrar kapadım..Kaderini değiştirmek geldi aklıma,dışarı çıktım,minik kediyi kucağıma aldım,öyle yollandım evime..
Acele ile sıcak ve güzel bir ortam hazırladım,paşalar gibi yerleştirdim yerine..

Mevcut olan kedim şaşkın biraz,hoş alıştı o da..
Koyduğum yerde deliksiz uyudu,1 gün boyunca sanırım..Uyandığında acıkmıştı hâliyle..Dandik (esas kedi) yemeğini paylaşmayı kabul etti,bi kaç bişey atıştırdıktan sonra tekrar uyudu..
Şimdi gene uyuyor,az evvel gayet iyiydi..Çok hareketli,bi kaç oyun da oynadık,vücut minik olduğu için mecâli kalmadı,Uyuyor..
Ama halâ terkedilme,halâ soğukta uyuma ve uyanma,yiyeceğini bulamaycağı için açlıktan ölme korkusu var..
Bilmiyor ki evden çıkartmayacam onu.. :}

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Ne dava haramisi, ne entelektüel sanat çığırtkanı, ne ütopya devşirmeni. Kuş olup uçtuk semaya..
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Çok güzel bi$ey bu ya...
özellikle 3.resimde çok $irin ve mutlu gözükyüorr
Kullanıcı avatarı
dEEp
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen dEEp »

Mutlu olmasına mutlu,uykuya çok ihtiyacı var..15 dakika oynar,20 saat uyur..Eh büyüyecek bi şekilde..
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Yava$tan toplar in$allah kendisini,yeni bi aile ;) Güzeli mi var ...
Kullanıcı avatarı
dEEp
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen dEEp »

Senin kadar papağanlar,böcükler,zürafalara sahip olmasak da,2 adet kedi hayvanına sahibiz.. :}
Herkesin bir ailesi olması iyidir tabi..