[YARDIM] Portal hakkında

phpBB Türkçe Desteği phpbbturkey.com sitesinden alabilirsiniz.
Kilitli
DeJaVu
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

[YARDIM] Portal hakkında

Mesaj gönderen DeJaVu »

1.anasayfa üç blocktan (saü-sol-orta) oluşuyor..ben sağ ve sol blockun genişliğini azaltmak,ortayı da genişletmek istiyorum(burası gibi)..bunu nasıl yaparım?

2.Son 10 konuyu nerden bulabilirim?phpbbhacks de bulamadım..ya da aramasını bilmiyorum :)

3.Ben puanlama sistemini kurdum..puanlama sisteminde kayıt olan kullanıcı "0" puanla başlıyo;fakat ben "10" puanla başlamasını istiyorum..Bunu nasıl sağlarım?

4.Resim eklendiğinde resim den sonraki yaz resim in yanına değilde altından başlıyoo..bu da anasayfada resimli haber koyduğumda sorun oluyor..resimin forumdaki yerini nasıl ayarlarım?

5.Ben anasayfadaki haberlerin nerden alınacağını"portal.php" ye yazdım..ordan en son yazılanı alıp,anasayfaya koyuyor..yani herhangi bir üye gelip,bir konu açsa anasayfaya çıkıyoodu..bu yüzden o bölümü kilitledim..sadece adminler yazabiliyor..fakat şimdide kullanıcılar bölüm kilitli olduğu için yorum yazamıyorlar..Bu sorunu nasıl hal ederim?

Biraz fazla sorunum var galiba :) Şimdiden teşekkürler...
DeJaVu
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen DeJaVu »

cevap yazacak yok mu? :(
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

1- portal_body.tpl dosyasında alttaki satırda düzenleme yapılacak.Tabiki bu ayar bu forum için geçerlidir.

Kod: Tümünü seç

<td width="150" valign="top">
width="150" bu genişlik boyutunu ifade eder yani portal_body.tpl dosyasını kontrol etmeniz gerek.Her portal_body.tpl aynı olmayabilir.Kendinize göre düzenlemeniz lazım.

2- Son 10 konuyu ezportal ı download edince içindeki dosyada var zaten.Son 5 konuydu ben 10 konu olarak ayarladım.

3- Puanlama sistemini kullanmadığım için hakkında bir bilgi veremeyeceğim.Ama sanırım mysql ayarlarından yapılması lazım.Bunuda puan modunu sağlayan siteden öğrenebilirsiniz.

4- Resimi koymak için left,right image bbcode modunu yüklemeniz gerek bunuda www.phpbbhacks.com dan bulabilirsiniz.

5- Admin panelinden genel ayarlara girin daha sonra forum izinlerinden ilgili forumu seçip Gönderme iznini admin olarak ayarlayın.Bu şekilde üyeler ve mod lar yeni başlık açamazlar.
Dreams
Kilitli