sarı yaprağın aşkı...

Aşk ve sevgi sözleri, sevgiliye haykırışlar.
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

sarı yaprağın aşkı...

Mesaj gönderen sarı gelin »

Mevsimlerden sonbahardı,ne fırtınalara ne yağmurlara dayanmıştı.Sararmış rengine inat dalındaydı kopmuyordu,kopmamalıydı.Varolmuşluğu yerdeki diğer sarı yapraklara karışıp toprağa dönmek olmamalıydı..
Arada bir güneşin gülümsemesiyle ısınıyordu,kendi yeşermesede umutları yeşeriyordu,kopmadığına göre inanmak onunda hakkıydı..Yer ne en yukardaydı nede aşağıda,ortalarda bir yerdeydi.Kendini gölgeleyecek koruyacak ne başka bir ağaç,nede korunak vardı.Hiç bir şey zalimce esen rüzgarın onu yaralamasına engel değildi,ama o vardı..oradaydı hala..
Yağmur yağmasada süzülen gözyaşlarıyla o kendini ıslatıyordu,içinde özlemleri vardı..Yanlış ağaçta,yanlış mevsimde,yanlış yerdeydi..Ama kendi doğruydu,kendince doğruydu..Yüreği ağacından büyük,sevgisi boyundan uluydu..Ağacın başı rüzgara eğiliyordu ama o hiç birşeye eğilmiyordu,gururluydu,mağrurdu,güçlüydü..Bir gün dalından düşeceksede,savrulmadan düşecekti..
O sabah bir mucize oldu,sararmaya yüz tutan güzelliği,hayata son bağı olan olan incecik yerinden bir el asıldı kopardı onu,avuçlarına aldı küçük sıcak bir öpücük kondurdu üstüne..Isındı,yüreğinin yerini hatırladı birden..
Küçük ama sıcacık bir eve geldi avuçların içinde,su dolu bir bardağa yerleştirildi kökü..Kendine sevgi ve umutla bakan dünyanın engüzel gözlerini gördü..Bu hazan vaktinde yüreğini saran bu sıcaklıkta neydi,neden onun gözlerine baktıkça allak bullak oluyordu,ne oluyordu..
Her sabah o gözleri bekler oldu,ona daha güzel daha yeşil görünebilmek için çırpınıyordu,su onun umut kaynağı olmuştu.Sararan rengi yeşile döner olmuştu,yavaş yavaş kök salıyordu..O eller ona dokundukça ısınıp varoluyprdu,o ellerde sevgi vardı,umut vardı,inanç vardı..Ne kadarda gayretliydi o eller,onu yaşatabilmek için..Bu ne güzel bir sevgiydi..
O sabah yine geldi sevdiği adam,küçük bir çığlık attı..Benim güzelim yeşermiş dedi..Ne kadarda güzel olmuşsun,ne kadarda narin ne kadarda alımlısın,bana alışmak zorundasın çünkü artık benimle yaşayacaksın diye yaprağın kulağına fısıldadı..
Yaprak inanamadı duyduklarına,yüreği sıkıştı,boğazı düğümlendi,yaşlar süzülmeye başladı yeşilinden...Ne kadar mutluydu,duydukları gerçekmiydi,ya bu yüreğindeki aşk neyin nesiydi..Yanındayım dedi,solana kadar,yitene kadar yanındayım..Sen bana can verdin,umut verdin..Yeşillendim,hayat buldum seninle..Solmaktanda korkmuyorum artık,ellerinde can buldum ,yüreğinde sevgi..Sende solmaya hazırım artık..
Havalar ısınmaya yüz tutunca,kökleri bahçenin en güzel yerine yerleştirildi.
O güzel gözler her gün onunlaydı..Her gün sevgiyle ona dokunuyordu elleri..
Aradan hayli zaman geçti,dalından kopmayı bekleyen yaprak,bir sürü yağrağın tutunduğu ağaç oldu..Güçlüydü,gururluydu,mağrurdu..Ama hepsinden önemlisi aşıktı....Toprağa değildi saldığı kökler,kendini seven yüreğeydi..Su ,güneş değildi onu besleye.ona bakan o güzel gözler,ve sevgi dolu ellerdi..
Kimseler bilemedi,faretmedi sarı yağrağın hikayesini..O şimdi doğru yerde,doğru mevsimde,doğru zamandaydı..Kendide doğruydu,aşkıda...
Dalından düşmekten korkan tüm sarı yapraklara ithaf edilir.......
Kullanıcı avatarı
denizgözlüm
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen denizgözlüm »

Eminolki o adam seni bir ömür boyunca sevecek.Ben o adamla onuştum öyle dedi
kadınım
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

deniz gözlüm sen o adama söyle,bir yaprağın dalından düşmesi,koca bir çınarın devrilmesinden daha kolaydır...ama ne olursa olsun,sarı yaprak yaşadıkların asla pişman olmayacaktır...o da ona can veren adamı sonsuza kadar sevecek..
tükenmek ve tüketmek kolay değil,senn bende beni çoğaltırken....
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Sonsuza kadar sevecek sadece sen misin çınar?...
Ya adam?...
Ne derdi eski bir şarkı;
"böyle bir kara sevda kara toprakta biter...."
Senin köklerin var, toprağın altında saklı. Çıkamazsın, kaçamazsın. Aynı yerde, aynı toprakta. Ama bak; bin toprağı harman eylese adam yine toprak olacak. Dönüp dolaşıp ayaklarının dibine uzanmayacak mı sanırsın. Köklerin dünyayı sarmış. Ha bahçede, ha mezarda. Hayat senden razıdır.
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

böyle bir sevdanın adı neden kara ki???kara toprak kara sevda...
hiç de değil ...böyle güzel bir sevda bilinmez nerde biter...ama asla kara toprak değil aslaaa.....
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

sarı yaprağın aşkı, tıpkı sarı gelin'in aşkı gibi ...
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

sarı gelinle sarı yaprağın ortak noktası sarıda ibaret değil sanırım,öylemi ahmet???
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

sarı gelin zaten orada sarı yaprakla kendini özleştirmiş aslında sarı gelinin hikayesi o ;)
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

bazen o kökleri eteklerimi toplar gibi toplayıp gidesim geliyor..en güzel yerde bile olsa kök salmış olmak bazen insanı fena bağlıyor be canısı..
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

bir yere ait olmak yada birine ait olmak...bu bambaşka bir duygu..