bir öğretmen sizce nasıl olmalı?

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
huzunbaz

bir öğretmen sizce nasıl olmalı?

Mesaj gönderen huzunbaz »

sizce bir öğretmenin öğrenci dövmesi ya da öğrenciye hakaret etmesi doğru mudur? iyi bir eğitim için ne gibi özelliklere sahip bir öğretmen olmalıdır? öğretmen sınıftaki otoritesini eline aldığı sopayla mı yoksa sınıftaki duruşuyla mı sağlamalıdır?

ideal bir öğretmen nasıl olmalıdır?
my...red_lower
New Friend
New Friend

Hreı

Mesaj gönderen my...red_lower »

BENCE ÖĞRET5MEN VE ÖĞRENCİ ARKADAŞ GİBİ OLMALI........
eğer insanlığa katkıda bulunmak istiyorsan......
hedefin ulaşılmazlıklar olsun.......
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Öğretmen herşeyden önce öğreteceği şeyi kendi yeterince öğrenmiş olmalı. Öğrencilerle ilişkisine gelince otorite bağırarak yada döverek kazanılmaz öğrencilerin sevgisini kazanarak sağlanır ama herzaman öğrencileriyle arasında belli bir mesafeyide korumalıdır.
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Re: bir öğretmen sizce nasıl olmalı?

Mesaj gönderen vişne »

huzunbaz yazdı:sizce bir öğretmenin öğrenci dövmesi ya da öğrenciye hakaret etmesi doğru mudur?

Bu sorunun cevabına acaba kim "evet doğrudur" der ki?
Tuhaftır ki meslekler arasında en çok öğretmenlik üzerine laf edilir/atılır. Nedeni belli, hayatımızın uzun bir dönemini onlarla geçirdik/geçiriyoruz.Hatalı tutumlar, tavırlar o kadar çok ki aralarındaki iyileri ayıklamak neredeyse imkansız olabiliyor.
Öğretmen, müdür, işçi, avukat,o, bu ,şu her kimse en başında "insan" olmalı diyorum. Ah, tabi "ideal" insanın profilini de belirlemek gerekir.Benim idealimdeki kimlikle başkasının düşüncesi uyuşabilir mi acaba diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Latin
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

İdeal Öğretmen

Mesaj gönderen Latin »

Bir öğretmen ilk önce öğrencilerine yaşça yakın olmalı tabi tavranış hal ve tavırları ilede yakın olmalı , bunun dışında genç , çekici kendine iyi bakan bakımlı yanü :) mini etekli öğrencileri ile okul dışında görüşen az ders işleyim çok geyik yapan biri olmalı bence :) yaşasın özgürlük uehuehueh
®Latin_Lower®
Kullanıcı avatarı
Nefret
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Konum: At izi it izine karıştı mı bende anında araziye karışırım
İletişim:

Mesaj gönderen Nefret »

ogretmen dovmeye kalkarsa sende ona bi kafa at toptan cosum =)))))
Emek verildikçe,özlemi çekildikçe ve de hasreti çekildikçe büyüyen birşeydir aşk.
Kullanıcı avatarı
SeNSiZiM
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen SeNSiZiM »

bir ogretmen oncelikle yeteri kadar bilgili olmali ogretecegi seyi en basta kendinin cok iyi bilmesi lazim... kesinlikle ogrencilerle arasindaki mesafeyi korumali cok fazla samimi olmamali... her seyi en ince detayina kadar izah etmesini bilmeli... en onemlisi bir ogretmen sabirli ve azimli olmali
[color=#fffff5]][shadow=#ff0088][b][size=159]GiDi$iN SoNuMuN Ba$LaNGiCi oLDu....

SeN GiTTiN, BeN BiTTiM!...[/size][/color][/shadow][/b]
Kullanıcı avatarı
Painkiller
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Painkiller »

Ogretmen dedigin benim gibi olmali.. saka bi yana ben ana okulunda 3-5 yas arasi cocuklara on egitim ogretmenligi yapiyorum..

ideal bi ogretmen nasil olmali bilmiyorum ama...

dayagin, kufurun olmadigi iyiniyetin oldugu ortamda olmali ogretmenler...