Hosting tavsiye

Hosting firmaları hakkında görüşler ve paylaşımlar.
reddawn
New Friend
New Friend

Hosting tavsiye

Mesaj gönderen reddawn »

Arkadaşlar merhabalar bir konuda bilgi almak istiyordum , bir forum sitesi kurmak için normal olarak ne kadar alan gereklidir ( phpbb için ) ve özelliklerinini ne olması gerekiyor ( windows , linux asp , php vs. ) aynı zamanda hız ve güvenilirlik olarak tavsiye edebileceğiniz hosting firmaları nelerdir
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Başlangıç olarak en azından bi 50-60 MB lazım (ki mesela bu forumu ele alırsak sadece veritabanı 90mb'a yakın)

Forum olarak eğer phpbb yada VBulletin kullancaksan linux hosting olması lazım ve doğal olarak php tabii.

Onun dışında ne kadar bandwidth harcar o ziyaretçi sayına göre değişir. Hosting olarak birşey öneremem ama sanırım bu forum epidio.com tarafından host ediliyor. ve oldukçada hızlı şuan forum
enjoy the silence..
reddawn
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen reddawn »

peki forum admini ya da webmaster ı epidio şirketini tavsiye edermi acaba düşünceleri neler bilgi verirlerse sevinirim. anlaşılan 100 mb bir alan linux tabanlı olması gerekiyor peki bandwit ne olması gerekli sizce
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Tabi ki tavsiye ediyoruz, şu an ki hosting şirketimiz Epidio'dur.Epidio ile görüşürseniz size bilgi verirler.Web sitelerinden iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.Ayrıca sınırsız bandwith veriyorlar.

http://www.epidio.com
Dreams
reddawn
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen reddawn »

bilgi için teşekkürler tango ..
Forum büyük ihtimalle phbb olacak ve türkiyeforumun görünümü oldukça hoş "fikir hırsızlığına " girmeden bu temayı ya da bunun benzerini nasıl bulabilirim.
reddawn
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen reddawn »

hosting konusunda epidio şu anda mantıklı gözüküyor , isim tescili için başka firmadan yaptırmak fark edermi bir çok hostingin fiyatı bu konuda bir hayli düşük , domainin başka hostingin başka olma sakıncaları varmıdır. avantaj ve dezavantajları nelerdir
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Bu tema'nın bildiğim kadarıyla yüklemesi nette yok.Bende şu an temada bayağı bir düzenleme olduğundan dolayı temel phpBB ye entegre ederek yüklemesini koymadım herhangi bir yere (belki ilerde olabilir) http://www.stylesdb.com adresinden de diğer phpBB temalarına göz atabilirsin.

İkinci soruna gelecek olursak hosting aldığın yerden domain aldığında sana ucuza gelebilir, tek avantajı bu.Domain her yerde aynı domain fakat fiyatlar konusunda dezavantaj yaşayabilirsin.Uygun bir fiyata güvenilir bir yerden almanı yada hosting aldığın yerden almanı öneririm.
Dreams
Kullanıcı avatarı
Foxy
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Foxy »

web alan isteyen varsa bana gelsin ucretsiz 200 mb her cesit script cpanel ftp upload mail dahil.. hic bir ucret taleb etmiyorum forumlar icin de yardimci olurum
sartlar icin beni arayin *******
Kullanıcı avatarı
algoritma
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen algoritma »

ustat seni ekledim buradada yazayım dedim adresim sporcu_*******
Kullanıcı avatarı
Gold
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Gold »

Hosting öneri icin soyle bisi olabilir aslında:))
www.atlaspronet.com

Sınırsız web alanı+10 GB Data Transfer-Sınırsız e-mail))) en düsük paket 500 MB web alanı....

Doreo Hosting'de olabilir, ücreti cok düsük, phpBB.com sitesinin firması ve çok güvenli, resseler pakedi harika!
...