Sigaranın bir zararı daha

En önemli konumuz, sağlığımız hakkında bilgilerimizi paylaşalım
Kullanıcı avatarı
PsychopathiCaT
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Sigaranın bir zararı daha

Mesaj gönderen PsychopathiCaT »

Sigaranın bir zararı daha!

Resim Körlüğe davetiye çıkarıyor...

İngiltere'de faaliyet gösteren körlükle mücadele vakfı ''AMD Alliance'' tarafından yapılan araştırma, sigara içenlerin kör olma riskinin içmeyenlere göre iki kat daha fazla olduğunu ortaya koydu.

Vakıf araştırması sigara içenlerin, yaşlılıkta görülen ''maküler dejenerasyon'' rahatsızlığına yakalanmaları riskinin olduğunu gösterdi. Araştırmacılar, rahatsızlığın körlüğe kadar giden sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

AMD Alliance Vakfı araştırmacıları, elde ettikleri bulguların sigara ile körlük arasındaki ilişkinin, sigara ile akciğer kanseri arasındaki ilişki kadar ciddi olduğunu ortaya koyduğunu da açıkladı.

İngiltere'de 500 bin kadar kişinin çeşitli hastalıklar yüzünden kör olduğuna dikkati çeken vakıf araştırmacıları, bunlardan 54 bininin sorunlarının temelinde sigara alışkanlığının bulunduğunu savundu.

Halkın büyük bölümünde konuyla ilgili ciddi bir cehalet bulunduğuna da işaret eden araştırmacılar, hükümetten bu konuda etkin kampanyalar düzenlemesini istedi.

Digimedya
[b][glow=blue][color=white][size=67]I Love You...I'll Kill You!!!!~~bUT I LoVe YoU FOrEver~~[/size][/color][/glow][/b]
Kullanıcı avatarı
yaho_87
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen yaho_87 »

çok zararı var ama dinleyen kim bende dahil
ya çaresizsiniz...
yada ÇARE SİZSİNİZ!!!
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

iğrenç kokan bir şey nasıl içiyorsunuz anlamıyorum.
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
JaSLeeN
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen JaSLeeN »

bende sigara iciyorum zararlairni bildigim halde birakmiyorum. birakamiyorum degil birakmiyorum beynimden tamamen silip atmam lazim birakmak icin
[url=http://imageshack.us][img]http://img139.imageshack.us/img139/2564/jas2cq0cn.gif[/img][/url]TuTKuYu GöRDüM GöZLeRiNDe...$eVKaTi SeZDiM eLLeRiNDe...YeLKeN aCTiM DeNiZLeRe...RüZGaRa TeSLiM oLuYoRuM BeN...
CaGLa2

Mesaj gönderen CaGLa2 »

ben içmiyorum ne guzel :)