Dostum

Şiir, roman, öykü, deneme, eleştiri, inceleme.
Kullanıcı avatarı
aaKe
R.Ö.Y. 2. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 2. Etap Şampiyonu

Dostum

Mesaj gönderen aaKe »

Dostum

Bir hayvandan dost olur mu ? Evet olur..Hele ki bu bir köpekse hayatının sonuna kadar sizinle dost kalır.Kimileri korkar köpeklerden,kimileri de sevmez.Öyle ya kokuyodur eve tuvaletini yapar kısaca sorumluluk ister beslemek istemezler kendince haklılardır tabi sorgunlanmaz.Ama köpeğin dostluğu konusunda şüpheye düşülmez.
Kendisini sizin aileden birisi gibi görür,siz onun herşeyisinizdir.Alıp getirdiğiniz soğuk,bulamaç yemekler veren barınağı,orda bıraktığı kardeşlerini çoktan unutmuştur.Sizinle yatıp sizinle kalkar,sizin verdiğiniz yemeğe suya muhtaçtır.Sevginize muhtaçtır..Karşılığında sizi korur sözünüzü dinler.Sizin için canını tereddütsüz verir.Karşılığında istediği şey sevginiz ve ilginizdir.Tasmasını elinize aldığınızda gözlerinizin içine o parlak,dünyayı renksiz gören gözleri ile bakar,kulaklarını diker heyecanla o kelimeleri bekler..Öyle ya belki tasmanın yerini değiştireceksiniz.
"Hadi gidiyoruz"..İşte o an dünyalar onundur o kadar sevinir ki kuyruğu bir sağa bir sola hızlıcana sallanır hoplar zıplar adeta delirir.Sahibi ile gezmeye gidiyordur bu onun için en mutlu andır.Sokağa onu gezdirmek için çıktığınız için gitmek istediği her yere gidersiniz.Oraya çekeler buraya çekeler,her tarafı koklar.Birlikte koşarsınız çok sevinir..Belki açık bir alana götürüp koşturursunuz bir şeyler atarsınız size getirir.Çok mutludur sizinle dışarda vakit geçirdiği için.Sonra eve yorgun dönersiniz beraber,hemen serilir köşesine.Gözleri kulağı hep sizdedir ama..
Sizin ona bakmadığınız zamanlarda bile sizi izler yanından geçerken bir başını okşamanız bir güzel söz söylemeniz bile onu mutlu eder..Hele ki hastaysa içiniz burulur onu başı bükük gördüğünüzde karanlık kuytu köşelere gittiğini gördüğünüzde üzülürsünüz.Veterinere götürürsünüz,ilaçlarını alırsınız tekrar eskisi gibi olması için herşeyi yaparsınız..
O öylece hayatını sürdürüp gider sizinle.Götürüp vermediğiniz sürece sizinledir hep..Yaşlanır şömine,ısıtıcı türü şeylerin karşısında uyumaya başlar çünkü artık eski direnci yoktur üşüyodur..Ve bir gün ölür.Eceli ile öldüğü için mutlu olmasına karşın sizinle ömrü boyunca dost kaldığı için ve yanınızda kalabildiği için daha da mutludur..
Benim dostum ise daha yaşlanmadı daha çok yolu var..
[size=75][color=grey][b]I found her...[/b][/color][/size]