eMule [Resimli Anlatım]

UYARI: Ücretli programlara ait warez, crack, full sürüm, tam sürüm v.b. içerikli bağlantılar vermek yasaktır.
Yeni çıkan yazılımlar, programlar, son güncellemeler.
Kullanıcı avatarı
Shera...
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

eMule [Resimli Anlatım]

Mesaj gönderen Shera... »

Download

eMule dünyadaki en büyük tek ve en sağlam kişiden-kişiye dosya paylaşım istemcisidir.

Emule Kurulumu
1 - Emule kurulum simgesine çift tıklayalım
2 - Dil seçimimizi yapalım ve OK butonuna basarak devam edelim.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

3 - Programın tanıtım bilgilerini okuduktan sonra Devam butonuna basarak kurulum
işlemine devam edelim.

4 - Lisans sözleşmesini okuduktan sonra Kabul Ediyorum butonuna basalım.

5 - Kurulacak bileşenleri seçileceği ekrandayız. Varsayılan haliyle bırakalım ve Devam butonuna basalım.

6 - Hedef dizin seçme ekranındayız, varsayılan haliyle bırakıp işlemlerimize devam edelim. Kur butonuna basalım ve kurulum işlemini başlatalım.

7 - Kurulum işlemi başlayacak ve programımızın diskimizde belirttiğimiz konuma kurulacaktır. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Kapat butonuna basalım.

Programımız kuruldu, çalıştırmak için Başlat > Programlar > Emule > Emule yönergesini izleyelim ve Emule simgesine bir kere tıklayalım.

Programı ilk çalıştırdığımızda bizi İlk Çalışma Zamanı Sihirbazı karşılayacak ve bizden sihirbaz yardımıyla gerekli ayarları yapmamızı isteyecek.

8 - İleri butonuna basalım ve sihirbaz yardımıyla ayarlarımız yapalım.

9 - Kullanıcı adımızı bu ekrandan belirleyeceğiz. İleri butonuna basarak devam edelim.

10 - TCP ve UDP Internet'e çıkış noktalarıdır. Eğer çok kullanıcılı (4,8,15...) bir modem kullanıyorsanız veya bir ağ üyesiyseniz bu portların açılması gerekmektedir. Modeminizin yönetim panelinden Portforwarding bölümünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Portforwarding işlemi ile Emule'nin Internet'e erişimine izin vereceğiz.

Nasıl Portforward Yapacağım : Modeminizin marka ve modelini kesin olarak biliyorsanız http://www.portforward.com/routers.htm adresinden modeminizle nasıl Portforwarding yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Eğer tek kullanıcılı bir modem kullanıyorsanız bu uyarıları geçin. Ve İleri butonuna basarak devam edin. İndirme ve Gönderme bölümü karşınıza çıkacak bu bölümdeki seçenekleri de varsayılan haliyle bırakın ve İleri butonuna basarak devam edin. Tam iri parça aktarma bölümünü de varsayılan haliyle bırakalım ve yine İleri butonu ile devam edelim.

11 - Sunucu bölümündeki ayarları da varsayılan halleriyle bırakalım ve İleri butonuna basalım. Açılan pencereden de Son butonuna basalım.

12 - İşletim sisteminizi ve aynı anda kaç indirme işlemi yapacağınızı ve bağlantınızın türünü bu bölümden seçebilirsiniz. Size uygun ayarları seçtikten sonra Uygula butonuna basalım.

Kurulum ve ayarlarımızı yaptık şimdi ise programa göz atalım.

Sunucular

Sunucular bölümünden bağlanmak istediğimiz sunucuyu seçeceğiz. En çok dosyanın bulunduğu sunucuya bağlanırsanız listenize eklediğiniz filmleri o oranda daha kısa sürede indirebilirsiniz. Razorback 2.0 adlı sunucu vizyon filmlerini indirmek için en ideal sunucudur

Sunucuyu seçelim ve çift tıklayalım. Sunucuya bu yöntemle bağlanacağız.

Sunucu durumunu gösteren bölümüm de Yüksek ID yazmalı. Eğer Düşük ID yazıyorsa TCP ve UDP ayarlarını gözden geçirin (çok kullanıcılı modemler için).

eMule'yi kurduk ve gerekli ayarları yaptık. Şimdi ise nasıl film indirileceğini ve gönderim-alım işlemlerinin nasıl yürüdüğüne bir göz atalım.

Aktarımlar

Araç çubuğundan Aktarımlar simgesine tıklayarak indirme listenizi görüntüleyebilirsiniz. İndirme listesine film eklemek için filmlerin paylaşıldığı forumları kullanabilirsiniz. www.turkplanet.net forumunun eMule bölümünde 400 yakın DivX film bulabilirsiniz. Forumdaki filmlerin linklerine tıkladığınız taktirde program otomatik olarak devreye girecek ve filmi indirme listenize ekleyecektir.

İndirme ve Paylaşma İşlemi Sırasında...

İndirme işlemi sırasında dikkat etmemiz gerek birkaç durum bulunmaktadır. Bunlardan ilki indirme önceliğidir. Resimde görüldüğü gibi indirme listenizde onlarca film olabilir. Fakat bunlardan hangisinin kaynak bulunduğu ve yeterli bant genişliği kullanıldığı sürece önce indirilmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bu işlemi Aktarımlar bölümündeki Öncelik sekmesinden yapabilirsiniz.

İlerleme durumu için ise ilerleme sekmesine bakacağız. Dosyaların indirilme oranları bu bölümde gösterilmektedir.

Hangi dosyaları paylaştığınızı ise Paylaşılanlar bölümünde görebilirsiniz. Dosya indirebilmek için mutlaka dosya paylaşmanız gerekmektedir.

eMule'de Filmleri İndirme İşlemi Bitmeden Önizlemek İçin...

Diğer birçok download yöneticisi veya P2P paylaşım programları indirilen miktarı ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan önizlettirmektedir. Fakat eMule filmin 10.dakikası ile 15. dakikası arasını bir kullanıcıdan, 50. dakika ile 80. dakika arasını başka kullanıcıdan indirdiği için indirdiği parçalarda kararlı bir bütünlük oluşmamaktadır. Böylesi bir bütünlük olmadığı için önizleme işlemi içinde ek bir yazılım kullanmak zorundayız. Bu işlem için VLC Player adlı küçük yazılımı kullanacağız.

Öncelikle İndirme listenizdeki hangi filmi önizlemek istediğinizi belirleyin. Filmi seçin ve sağ tıklayın, sağ tıklama menüsünden Dosya Ayrıntılarını Göster seçeneğine tıklayın.

part.met dosyası yazan bölümdeki sayıyı bir yere not edin. VLC PLayer'i çalıştırın ve File menüsünden Quick Open File tıklayın. Emulenin indirdiği dosyaları kaydettiği dizini bulun (eğer değiştirilmediyse varsayılan klasör c:/programfiles/emule/incoming) ve 012.part adlı dosyayı çift tıklayın. Dikkat edilmesi gereken durum 012.part.meet dosyasını değil 012.part dosyasını çalıştırmamız gerektiğidir.

Eğer indirme klasörlerini yeri değişmişse öğrenmek için araç çubuğundan Seçenekler butonuna tıklayın.

Dizinler sekmesinde geçici dosyalar yazan bölümdeki klasörü kullanacaksınız. Bu bölümdeki dosyaları önizleyebilirsiniz. Gelen dosyalar da indirilme işlemi bitmiş dosyalardır.
[color=red][i][b]"SöZüMKi TeK SaNa GeÇMeZ CeLLaDıMSıN EY ZaMaN..."[/b][/i][/color]
solmajor9
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen solmajor9 »

görüntü kirliliğe nedeniyle tarafımdan editlendi dJ4
merhaba ben su an daha güncel bir sürüm olan emule 047a yı kurdum yanlız ayarları hakkında pek fikrim yok yine böyle resimli bir link varmı sizde yada temel olan seyleri kısaca yolarmısınız?
Kullanıcı avatarı
agrilion
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen agrilion »

yaw bırakın emuleyi limewire var o daha iyi bence
dünya bir gündür oda bugündür
Kullanıcı avatarı
Shera...
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Shera... »

solmajor9 yazdı:
görüntü kirliliğe nedeniyle tarafımdan editlendi dJ4
merhaba ben su an daha güncel bir sürüm olan emule 047a yı kurdum yanlız ayarları hakkında pek fikrim yok yine böyle resimli bir link varmı sizde yada temel olan seyleri kısaca yolarmısınız?
Bulursam koyarım
[color=red][i][b]"SöZüMKi TeK SaNa GeÇMeZ CeLLaDıMSıN EY ZaMaN..."[/b][/i][/color]
she-19
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen she-19 »

resimleri göremiyorum
Kullanıcı avatarı
smacker09
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen smacker09 »

Limewire bu paylaşım programları arasında en baba programdır ugrasmayın bu tür programlarla[/quote]
Kullanıcı avatarı
agrilion
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen agrilion »

aynen katılıyorum kardeşim limewireden baba paylaşım proğramı yokkkkk
dünya bir gündür oda bugündür
onurmeydan666
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen onurmeydan666 »

yok be limewire de fazla bişi yok
emule de sınırsız dosya var
ank_06
New Friend
New Friend

limewire oyun!!!

Mesaj gönderen ank_06 »

ya arkadaşım emule den film indirmeyi göstermişsin aynı şekilde limewire den oyun indirmeyi de gösterir misin limewire pro 4.14 kullanıyorum. bi türlü beceremedim oyun indirmeyi en kısa zamanda yazarsan sevinirim.Ayrıca limwire den film indirirken yapmam gereken bişi var mı? Cevabını sabırsızlıkla bekliyorum kolay gelsin şimdiden sağol