İnternet'in Yeni Gözdesi : Google Earth

UYARI: Ücretli programlara ait warez, crack, full sürüm, tam sürüm v.b. içerikli bağlantılar vermek yasaktır.
Yeni çıkan yazılımlar, programlar, son güncellemeler.
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

İnternet'in Yeni Gözdesi : Google Earth

Mesaj gönderen Jedi »

Resim
İnternet hizmetleri konusunda dünya devlerinden biri olan Google, tüm dünyanın uydu görüntülerini de web'e taşıdı. Gezegenin hemen her noktasının ayrıntılı uydu fotoğraflarını veren Google Earth adlı program, İnternet kullanıcılarının en büyük eğlencesi haline gelmiş durumda.

Bilgisayarınızın ekranından artık tüm dünyayı izleyebilirsiniz. Google'ın uydu görüntülerinden derlediği devasa haritayı yayınlamaya başmalası büyük bir heyecan yaratmıştı. Ve nihayet kapsamlı hale getirilmiş bu hizmet, 'Google Earth' adlı bir programla kullanıclara sunuldu. Örneğin İstanbul'u seçip haritayı zumlayarak ilerliyoruz.

Şehrin en işlek caddelerine göz atabiliyor, Beşiktaş İnönü Stadyumu'nu tepeden izleyebiliyoruz. Her insanın ilk kurduğunda saatlerini geçirebileceği bir program. Sonraki günlerde ise ihtiyaç hallerinde başvuruluyor. Yabancı bir şehre gitmeden önce veya bir bölge hakkında bilgi sahibi olmak isteyince bu programdan destek almak mümkün. Üstelik arama kutusuna o yerin adını yazmak yetiyor. Program hemen harita üzerinde o yeri bulup kendiliğinden oraya gidiyor.

Program da hizmet de bedava

Google'ın bu müthiş hizmeti sadece uzaktaki yerleri kuşbakışı görme heyecanı sunmakla kalmıyor. Coğrafi detaylar da sunan program sayesinde izlenen bölgedeki yeryüzü şekillerinin de ismi öğrenilebiliyor. Programı kurmak ve kullanmak çok kolay.

Öncelikle 'http://earth.google.com' adresine gitmek gerekiyor. Bilgisayarın performansına uygun olması açısından üç farklı sürüm bulunuyor bu sitede. İdeal sürüm seçildikten sonra bilgisayara indiriliyor ve yükleme işlemi başlatılıyor.

Birkaç dakika içinde program kullanıma hazır hale geliyor. Google Earth yazılımının ekranında bulunan düğmelerle rahat bir kullanım elde ediliyor. Seçilen bölgedeki banka, eczane, market ve restoran bilgilerinin görüntülenmesi için de menü kullanılabiliyor. Kısacası, teknolojinin önemli nimetlerinden biri Google Earth.

Kaynak: Hürriyetim
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
TuzluKahve
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen TuzluKahve »

Ben az önce kurdum, gerçekten çok hoşuma gitti. Ama programı daha ayrıntılı olarak inceleyemedim. Ama ilk izlenimim iyi. Tavsiye ederim herkese.
Man Loved Birds And Created Cages
God Loved Birds And Created Trees
Kullanıcı avatarı
PsychopathiCaT
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen PsychopathiCaT »

inceledim biraz programı.Yani adamlar istanbul ve ankaranın görüntülerini baya ayrıntılı vermişler.Diğer yerlere zoom çekilince bir şey belli olmuyor özellikle 1 km den sonra,ama istanbul,ankara yada usa'den new york felan kuşbakışı 100'ye kadar net olarak herşey seçiliyor,insanlar bile çok net bu şehirlerde,şeçebiliyorsunuz yani.Free oldugundan bu kısıtlamalar var sanırsam.
[b][glow=blue][color=white][size=67]I Love You...I'll Kill You!!!!~~bUT I LoVe YoU FOrEver~~[/size][/color][/glow][/b]
Kahraman
New Friend
New Friend

Ben pc me bu programı indirdim ama kuramadım

Mesaj gönderen Kahraman »

Yardımcı oluanız sevinirim
Kahraman
New Friend
New Friend

Hala google earth hakkında yardımcı olan göremedimben programı pc me kuramıyorum
Kullanıcı avatarı
cotyora
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen cotyora »

belli başlı bilinen yerler gerçekten güzel ancak bir çok yerde zoom yeterli değil birde resimler güncel değil
Kahraman
New Friend
New Friend

Bana hala kimse yardımcı olmadı bu sitenin operatorleri bizlere yardımcı olmuyorlar mı Google earth ı indirdim ama kuramadım bunun içinhergangi bir yol varmı. İşletim sistemim Milenyum