Kitaplarla Aranız Nasıl ?

Yeni çıkan kitaplar ve severek okuduğumuz kitaplar hakkında yorumlar, paylaşımlar.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

kitap okumaya alıştıramadım kendimi ama hayatım okumakla geçti okumayı kitapla sınarlandırmayan birisiyim ; belki bana katılmazsınız ama kitabın verebileceklerini bir gazeteyi , bir dergiyi belki bir haber portalını sürekli takip ederekte kazanabilirsiniz sanıyorum bu bağlamda tam on senedir hiçbir sayısını kaçırmadan okuduğum dergi var ben ondan çok şey öğrendiğimi düşünüyorum ve hala severek okuyorum ...

Gelgelelim kitap okumak çok daha farklı, belkide çok daha ilginç ve faydalı bir olay bunu başarabilmiş insanları takdir etmektende kendimi alamıyorum doğrusu :arrow:
huzunbaz

Mesaj gönderen huzunbaz »

kitap okumak sadece öğrenmek amaçlı değil benim için. insanın yorum yapabilme yeteneğini geliştirmesinden tutunda, yaşamadığımız şeyleri tecrübe edinmeye kadar birçok faydası var. okuduğum kitaplar her zaman yaşam anlayışıma uygundurlar..

kitaplarda bulduğumuz herşeyi günlük/haftalık dergi veya gazetelerde bulamayız. ama gazetelerdeki köşe yazıları, ya da bir dergi içindeki herhangi bir araştırma konusu vs. ilgimizi çekecektir elbette, ve okunmalıdır da. onları da kitaplarda kolay kolay bulamayız..

bu iki kategoriyi de okursak o zaman doyuma ulaşmış oluruz.. ki nitekim ben kendi adıma gün geçtikçe, sebebini benimde anlamadığım bir okuma hissi ile tutuşuyorum denebilir.

herneyse, demek istediklerim bunlardı.

hoşçakalın.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Ben şuana kadar okumam gereken kitapları kısa zaman içinde okumak zorunda olduğumdan belki kitaplarla aram barışmadı bir türlü kısacası ben bir kitabı okumaya başladığımda biran önce bitiresim geliyor :) Dolayısıyla insanın hayatında herzaman bir kitabı birkaç günde biterebilecek kadar çok zamanı yok belkide bu yüzden beni daha kısa zamanda sonuca varılabilecek yazılar çekmeye başladı ben öyle bir kitabı bir iki ay okuyabileceğimi zannetmiyorum bu yüzden hiç girmemeye çalışıyorum ...

Ama bu tip kitap yok mu var herzaman okuyarak birçok sonuca varabileceğimiz kitaplarda yer yüzünde mevcut ;)
Goliath
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Goliath »

Satırları içinde kaybolduğum ilk kitap Irwın D. Yalom - Nietzsche Ağladığında'ydı. Bu kitap sonraları Nietzsche'nin diğer eserleriyle tanışmamı sağladığı içinde büyük önem taşır benim için...
B.E.B.I.S.I.M

Mesaj gönderen B.E.B.I.S.I.M »

Kitaplarla aram iyidir..

bur sene turkiyeye gittigimde baya bir kitap aldim ve geldim okumak icin..

bu aldigim kitaplardan ikisini okudum..

Ana GORKI den

ve

Suc Ve Ceza DOSTYEVSKI den..

tavsiye ederim arkadaslar...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Tavsiyelerin için ve foruma getirdiğin renklilik için bizde sana teşekkür ederiz ;)
B.E.B.I.S.I.M

:oops: aslinda ben ters bir tepki beklerdim aslinda ben sizin anlayisiniz icin tesekkur ederim :oops:
huzunbaz

Mesaj gönderen huzunbaz »

yılmaz erdoğan - hüzünbaz sevişmeler

birçok kez okudum fakat tekrar ve tekrar okumak bana hiç sıkıcı gelmiyor.. şiddetle öneriyorum, özellikle kitabın 2. bölümünü "ağrıyan" mutlaka baştan sona okunmalı.. ishak ile cemilin hikayesi sizi farklı diyarlara götürebilecek nitelikte..

defalarca okumama rağmen tavsiye edebiliyorum sadece, başka birşey gelmez elden.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

B.E.B.I.S.I.M yazdı: :oops: aslinda ben ters bir tepki beklerdim aslinda ben sizin anlayisiniz icin tesekkur ederim :oops:
Herkesin görüşüne karakterine saygımız sonsuzdur ... Herşeye rağmen aramıza tekrar hoşgeldin ;)
B.E.B.I.S.I.M

gorus bakimindan demk istememistim zaten am aonuda ogrendigim iyi oldu ;)