Klonlama üzerine bir film: 'The Island'

Vizyondaki filmler, tiyatrolar, haberler..
arven

Klonlama üzerine bir film: 'The Island'

Mesaj gönderen arven »

ResimKlonlama üzerine bir film: 'The Island'

Scarlett Johansson ve Ewan McGregor'un birlikte rol aldıkları ilk film olan 'The Island', Türkiye'de 2 eylülde vizyona girecek.

2020 yılında insan yedek parçası olarak üretilmiş iki klonun varlık mücadelesinin anlatıldığı filmin yönetmenliğini 'Armageddon' ve 'Kaya' filmleriyle tanınan Michael Bay yaptı.

Film, insanların klonlama yöntemiyle bir enstitüde, yedeklerinin üretilmesi üzerine kurulu.

Bu enstitünün amacı ise insanların bir gün hastalık sonucu işgörmez hale gelecek olan organlarını karşılamak.

Film, kendilerinin klon olduğunun farkına varan iki arkadaşın enstitüden kaçışlarıyla gelişiyor.

Başrol oyuncusu Ewan McGregor, "Scarlett Johansson'la böylesi bir hikayede çalışmak çok keyifliydi. İki klonun beraberliği sinemada izleyince epey inandırıcı geliyor. Bence, filmdeki klonların çocuksu bir yapıları var. Aralarındaki aşk da öylesi safki ve güzel bir çocukluk aşkı adeta, inandırıcılık da bundan kaynaklanıyor" dedi.

Kendilerinin sıradan hayat süren insanlar olduklarını zanneden Lincoln ve Jordan, gözlerden uzakta izole edilmiş bir mekanda diğer klonlarla beraber yaşamlarına sürdürmektedir.

Buradan kurtulmalarının tek yolu dünyadaki son temiz doğaya sahip 'Ada' ya gidebilmek için kazanacakları piyangodur.

Fakat Lincoln, adaya gitme konusunda öne sürülen piyangonun aslının olmadığını farkeder ve Jordan'ı kendisiyle beraber hayatlarını kurtarmak için kaçmaya ikna eder.

Sinemada ilk aksiyon filmini çeken Scarlett Johansson da "kendimi hiç bir zaman aksiyon oyuncusu olarak görmedim. Oynadığım karakterde en çok hoşuma giden ise sıradan insan hayatı sürdürmesi" dedi.

Aksiyon filmlerindeki gibi silah kullanma ve dövüş eğitimi almadıklarını da belirten Johansson, "biz sadece kendi yaşam hakkımızı savunmaya çalışıyoruz. Bu film için çalışmaya hazırlık yapmaya hiç vaktim olmadı. Ancak çekimler sırasında prova yapabildim, deli gibi çalıştım" diye konuştu.

"Ben tamamen çektiğim filmdeki kaosu yönetmeye odaklanırım" diyen Michael Bay, "çünkü epey büyük bir ekiple çalışıyorum. Tüm bunlarla uğraşmak için enerjiyi nerden bulduğumsa benim için tam bir muamma. Setteki duvar boyasının renginden tutun da yerdeki halıya kadar herşeyle ilgilenirim. Bir aktörün bütün yapacaklarını denetlerim" dedi.

Kaynak:CNNTÜRK
IcEman

Mesaj gönderen IcEman »

hmm.. konusu ilginc.. izlemeye değer bır film gibi gozukuyor ... :shock: :)