Şehitler Ölmez

Tüylerimizi ürpertecek yazılar, gerçekte yaşanmış korkunç olaylar, Efsaneler, Metafizik, Komplo Teorileri, Parapsikoloji.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Şehitler Ölmez

Mesaj gönderen taNGo »

Olay 1974 yılında yapılan Kıbrıs Harekatı'nda yaşanmış. Savaş sırasında bir gün, bizim askerlerden birinin yanına bir başka Mehmetçik gelmiş. Biraz hoşbeşten sonra, ailesine ulaştırması için ona bir mektup vermiş. Bizimki, "Kardeşim savaştayız. Kimin ne olacağı belli değil ki. Belki sen gidersin de, ben kalırım" dese de diğer asker, sürekli, "Hayır sen gideceksin, ben kalacağım," diyormuş. Sonunda başa çıkamayınca razı olmuş. Mektubu götüreceğine söz vermiş. Bir daha o askeri görmemiş. Bi süre sonra da olayı unutmuş.

Savaştan yıllar sonra, askerlikle ilgili eşyalarını karıştırırken bir anda eline o mektup geçmiş. Verdiği sözü tutmamış olmanın rahatsızlığıyla hemen mektubun üzerindeki adrese doğru yola çıkmış. Giderken de, "Döndüyse kendisini görürüm, şehit olduysa ailesine başsağlığı dileyip mektubu veririm" diye aklından geçiriyormuş.

Sonunda evi bulup kapıyı çalmış. Kapıyı açan yaşlı teyzeye, Kıbrıs'ta birlikte savaştıkları oğullarından bir mektup getirdiğini, kendisiyle görüşmek istediğini söylemiş. Kadın şaşkınlık içinde adamı içeri buyur edip kocasının yanına götürmüş. Yaşlı adam olayı dinledikten sonra, "İyi de evladım, bizim Kıbrıs'ta savaşan bir oğlumuz yok ki" demiş. Ardından da diğer odaya gitmiş ve elinde bi fotoğrafla geri dönmüş. Resmi bizimkine göstererek, "Sana mektubu veren bu muydu?" diye sormuş. Bizim Kıbrıs gazisinin gözleri parlamış: "Evet, işte bu askerdi. Ama Kıbrıs'ta savaşan oğlunuz yok demiştiniz." Anne çoktan gözyaşlarına boğulmuşmuş bile. Baba ise başını sallayıp üzüntülü bi sesle, "Evet bu bizim oğlumuz. Ancak Kıbrıs'ta değil, yıllar önce Kore'de şehit oldu" demiş..
Dreams
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Böylesi olaylar cok anlatilir. Insan bir tuhaf oluyor.

Ben böylesi olaylarin varligina inaniyorum. Herkesi düsüncesi elbette kendine.

Elimde, memlekette bir kitap var; sirf bu konu ile ilgili. Oralara vardigimda, ismini yazarim. Ilgilenenler, merak edenler var ise okurlar.
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Eeee alem sahipsiz değil.
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Ona ne süphe.

Karsi gelmedik ki asla.
Kullanıcı avatarı
afili
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen afili »

arkadaşlar mayısta askerim inşallah dua edinde bende ŞEHİT OLAYIM YAAA
İsTeDiĞiN GiBi KoNuŞuRsAn İsTeMeDiĞiN GiBi LaF DuYaRsIN!!!...
Kullanıcı avatarı
ChristmasTime
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ChristmasTime »

Ölmen için dua etmemizimi istiosun :)
[size=150][color=red][b]Ateşe Dayanabileceğin Kadar Günah İşle...[/b][/color][/size]
Kullanıcı avatarı
afili
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen afili »

aynen öyleeeeeeeeeeeee
Kullanıcı avatarı
Antikky
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Antikky »

Zaten merak etme kimse isteyerek ölmez,savaşta belki dersin gitmeden önce şehit olsam diye ama orada işte canını kurtarmak için elinden geleni yaparsın şehitleri unutamayız unutmamamız gerekir.
Kullanıcı avatarı
afili
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen afili »

unutulur muuu abiiiii bir şehit veriyoruz oturup ağlıyorum ne yapayım deli gönül git hepsinin kafasına sık ama ne yapabilkirim ki:(:(:(
BELALiMBENiM
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen BELALiMBENiM »

KIBRIS DEDEM ANLATIRDI ODA KIBRIS GAZISI KONYA MEVLANA TURBESI SAVASIN BITTIGI SABAH MUZEDEKİ KILINÇLARDAN KAN DAMLADIGI GÖRÜLMÜŞ :(