Amerika Da Ne Var? Neden Cogu Kisi Orda Yasamak Istiyor ...

Buyrun geyik muhabbetlerine..
Kullanıcı avatarı
salimcan22200
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen salimcan22200 »

arkadaslar nlasılan hepiniz amerikan rüyasını görüyonuz ama hersey orda toz pembe deil mesela benim halam orda yasıyo beni gondermek istediler yanına ama onlar istemedi cunku orda kokain,ot,toz ne ararsan hepsi ekmek gibi heryerde satılıyo ayrıca amerika sadece basketbol sahalarından veya benzinliklerden olusmuyo siz bi kolombiyalıları gorun yeter hic te imrenilcek bi yer deil ama illaki gidecem derseniz bu aralar norvec,isvec,canada gibi ulkelere gitmenizi tavsiye ederim
Did My Time
tecrube
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen tecrube »

ben ıkı kez oraya gıttım ; bırıncılıkle bır kere kokakın yada herneyse.... ekmek peynır gıbı satılmıyor amerıka 100 yıl once 2 katlı washıngton koprusunu yapmıs bız ıse tek katlı kopruyu 15 yıl once yapmısız aramızsakı fark sadece koprulerle degıl cevre ,yollar,guvenlık son drece ıyı .son zamanlarda guvenlıgın bıraz sıkı olmasından baska fazla bır zorluk yok yanı kısacası Amerıka hala ruya ve ozgurlukler ulkesı ... buda benım gorusum
Kullanıcı avatarı
excalibur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen excalibur »

Ben amerika bitişik devletlerine hiç gitmedim, fakat michael moor 'un gerçek amerika isimli bir beldeselini izledim ntv de, inanın sizde o belgeseli izleseniz rüyanın tam bir kabus olduğunu görürsünüz
Çağların bilgeliğini ara fakat dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak !
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

benim kuzen harvard da okuyor. Amerika nın güzel olduğunu söylüyor tabi ama sadece planlı olduğu için inanın çevre o kadar da temiz değil hele harvard kampusunde bir nehir war gerçekten iğrenç. ama google earth dan şehir planlarını incelediğim an gerçekten yaşanabilir bir kentlerinin olduğunu hissediyorsunuz. Hele istanbul trafiğini tattıktan sonra :) tabii eğitim, ülke ekonomisi gibi unsurlar da etkili
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
Oalquannn
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Oalquannn »

Valla Amerika'da aşırı iyi bi işim olmadıkça yaşamak bana çok zor gelir özellikle yemek ve dil bakımından. Konuşmak sorun deil ama belli bir süre sonra insan kendi memleketini özlüyor bir keresinde 15 günlüğüne macaristana gitmiştim gez gör güzel de insan sonunda evini istiyor. Sonuçta kültür farklı belli bir süre sonra oraya ait olmadığını hissediyorsun ve bence insanda yurtdışında yaşamak bir dışlanmışlık duygusu uyandırır.
Kullanıcı avatarı
salimcan22200
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen salimcan22200 »

excalibur benim demek istediklerimi daha iyi belirttigin icin tesekkur ederim hakkatende amerika oyle uzaktan goruldugu gibi cennet gibi bir yer deil sadece parası olanlar icin guzel bi yer geri kalanlar buradan beter
Did My Time
Kullanıcı avatarı
Oalquannn
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Oalquannn »

Arkadaşlar heryer öyle değil mi parası olan Türkiye de refah ve mutluluk içinde yaşamıyor mu? Her istediğini elde etmiyor mu? Selimcan22200 ın dediği çok doğru.
Kullanıcı avatarı
wolkanca
New Friend
New Friend
İletişim:

Mesaj gönderen wolkanca »

:cowboy: bir Anti ABD liyim amam bunda ABD insanlarının bi suçu yok o şerrefsiiz buş lauğu var ya ona uyuz oluom sırf onun meymenetsiz suratına tükürmek için bi gidip gelirdim abi ABD li finans kuruluşları cnn ve bir çok ABD li şirketlerin sitesini Hackleyen 23.yaşındaki türk hacker adana da evinde yakalandı:)) benim yorumum: Yaptıkları pek doğru olmayabilir ama neye göre kimlere göre benim gibi düşünen vatansever türklere göre arkadaşımıza helal olsun amerikan sempatizanı avrupa heveslileri içinse hırsız yanlış insandır. Bence bu olay şuna benzio biraz: ABD nin nükleer silahları var atom bombası falan var helal olur ama başka bi ülkede olursa haram olur aynı şekilde ABD istediğini asar istediğini keser idam eder elektrikli sandalyeye oturtur ama başkası yaparsa insanlık suçu olur. her şey vatan için. gençlerimize sahip çıkalım.
http://spreadfirefox.com/community/galleries/244d58604055e3916083bda72d3f724d-4071.jpg
Kullanıcı avatarı
excalibur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen excalibur »

Bir konuyuda öz ardı etmemek lazım, adamalr okadar akıllı bilimsel çalışmalar yapıyor ki ülkeleri gençlerin eğitimi için bilgi kaynakalrı açısından ideal bir yer haline geliyor, ancak amerika bitişik devletleri şu son tayfun felaketinde çuvalladı
acaba aynı tayfun beyazların yaşadığı eyaletlerde olsa yine müdahalede ve yardım ulaştırmada bu kadar ağır davranırlarmıydı diye de düşünmekten insan kendini alamıryor ?
Çağların bilgeliğini ara fakat dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak !
Kullanıcı avatarı
Sanctus
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Sanctus »

Gidmek görmek lazım :) ama türkiye işde Varmı Türkiye gibi bir Ülke yoktur:)
[glow=red]Potestas calligiato vado aveca tu-™[/glow]