Ay'da otel kuracak

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Ay'da otel kuracak

Mesaj gönderen Eternity »

ResimÇılgın işadamı Richard Branson gözünü uzaya dikti. Ay'da bir otel açmaya karar veren Branson otelin inşaasında NASA tarafından üretilen özel bir malzeme kullanacak...

İngiliz girişimci Sir Richard Branson bu kez uzaya çıkıyor. Virgin Havayolları'nın sahibi olan Branson, Ay'da bir otel açmak istediğini söyledi. Planlarını "Mail on Sunday" gazetesine açıklayan 55 yaşındaki işadamı otelin nasıl inşa edileceğini de planlamış.

Sıcağa ve soğuğa dayanıklı
Buna göre "Ay Oteli" NASA tarafından üretilen sıcağa ve soğuğa dayanıklı bir maddeden yapılacak. Otelin kendisi bu maddenin şişirilmesiyle oluşacak. İnsanların kalacağı bölümler oksijen, nitrojen ve karbondioksitle dolu olacak. Malzeme hafif olduğu için tüm otel Ay'a tek bir uçuşla götürülebilecek.

Branson'da plan çok
Branson "Bu benim en büyük projem. Fantezi gibi görülüyor ama ben ölmeden bunu başaracağız. Birçok uzay ve havacılık kitabı okudum, uzmanlarla görüştüm. Herkes hemfikir" dedi. Ancak Branson'ın planları bununla bitmiyor. Ayrıca yer çekiminin olmaması avantajını kullanarak Ay Olimpiyatları da düzenleyecek, işadamı "Ay Olimpiyatları'nda dünyadaki yüksek atlama rekorunu bile kırabiliriz" diyor. Öte yandan, İngiltere Bilim Araştırmaları Komitesi Başkanı Doktor lan Gibson, Branson'un planlarını "Richard fazlasıyla bilim kurgu okumuş" diye yorumluyor.

Kaynak: e-kolay
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

oha, adam abartmamış mı biraz?
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

ee yuh.. oteL ha... abartmı$lar yaf..
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
PsychopathiCaT
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen PsychopathiCaT »

böle oteller önümüzdeki 50 yıl içerisinde yapılır yapılmasınada,ancak cebınde 5-6 milyon doları olanlar gidebilir,bizde öle bakarız.
[b][glow=blue][color=white][size=67]I Love You...I'll Kill You!!!!~~bUT I LoVe YoU FOrEver~~[/size][/color][/glow][/b]