Philips TV - TCL TV Türksat Teledünya CONAX modül Şifreli Program sorunu çözümü

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Philips TV - TCL TV Türksat Teledünya CONAX modül Şifreli Program sorunu çözümü

Mesaj gönderen taNGo »

Soru:
Philips ya da TCL v.b. gibi diğer marka Google TV ya da Android TV işletim sistemi kullanılan televizyonlarda CONAX (CAM) CI+ modül takıldıktan sonra Şifreli Program uyarısı sorunu nasıl çözülür?

Resim

Cevap:
Özellikle yeni nesil Google TV ya da Android TV işletim sistemli televizyonlarda CONAX modül kullanılırken ortaya çıkan bu sorunun yazılım kaynaklı olduğu düşünülüyor. Özellikle Türksat Teledünya gibi yayınları CONAX modül ile izlerken ilk başta herhangi bir sorun olmamasına karşın bir süre sonra TV yayınlarında Şifreli Program uyarısı alınıyor. Her ne kadar bu sorun TV'yi işletim sistemi üzerinden yeniden başlatınca düzelse de bir süre sonra yine aynı uyarı gelmeye devam ediyor ve TV kanalları açılmıyor. Google TV ya da Android TV işletim sistemi kullanan aşağıdaki model TV'lerde bu sorun daha sık görülüyor:

Philips 50PUS8508 - 55PUS8508 - 65PUS8508
TCL 50P735 - 55P735 - 65P735 - 75P735

Sorunun çözümü için; TV ayarlarından Wi-Fİ WoWLaN ile Aç ayarının kapatılması gerekiyor. Bu ayarı kapatmak için Ayarlar menüsünden Ağ ve İnternet bölümüne girip Gelişmiş kısmından Wi-Fİ WoWLaN ile Aç ayarını kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Chromecast ile aç ayarı aktifse bu ayarı da kapalı konuma getirmeyi unutmayın. Bu ayarları yaptıktan sonra CONAX Modül ile izlediğiniz TV kanallarında Şifreli Program sorunu çözülecektir.
Dreams