ümit ile evlenmeden önce tavsiyeler

En önemli konumuz, sağlığımız hakkında bilgilerimizi paylaşalım
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

ümit ile evlenmeden önce tavsiyeler

Mesaj gönderen umiturkmez »

evlilik, sevgili olmak ve arkadaş olmaktan çok çok farklıdır. aynı evi, aynı acıyı, aynı sevinci paylaşacaksınız. bunlarında bilincinde olmak lazım.
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Re: ümit ile evlenmeden önce tavsiyeler

- ortak zevk ve renkler önemlidir. her zevk ve renk ortak olmaz doğrudur ama bu paylaşacağınız hayatı etkilemeyecek boyutta mı onu anlayın veya anlamaya çalışın.
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

imkanınız varsa evlilikten önce bir süre beraber yaşayın. uygulamalı olarak evliliğe bakış açınızı değerlendirebilirsiniz. tamam sevgilinizi çok seviyor veya sırılsıklam aşık olabilirsiniz ama söylediğim gibi evlilik çok farklı bir şey. sizin karakteriniz öne çıkıyor burada. "ben özgürlüğümden kesinlikle taviz vermem" diyorsanız tekrar düşünmeniz lazım. evlilik, esaret değil tamam ama bekarlık kadar özgür olmadığı kesin.
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

mutlaka ama mutlaka evliliğe dair planlarınızı birbirinizle açık açık konuşun. "neden evleniyoruz?", "evlenip ne yapacağız?", "farklı olan ne olacak?" sorularını biribirinize sorun ve dinleyin. mesela ben çocuk yapmayı düşünmediğim sürece evliliğe çok sıcak bakmıyorum. gerek yok çünkü birlikteliği evlilikle taçlandırmaya. birliktelikten tek farkı aynı evde zaman geçirmek gibi geliyor bana. ee çocuk yetiştirmeyi düşünmüyorsam da boşuna boşuna kurallarla kendimi ve eşimi sınırlamamın bir anlamı yok. (mesela yazdığım son 4 cümleden ötürü bir çok kişi beni evlilik karşıtı zannediyor. alakası yok, birlikte yaşamak sorun değil de illa buna evlilik gibi bir kulp uydurmak kasıyor adamı)
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

kendinize köle aramayın. ruh ikizi arayın, hayat arkadaşı arayın. kuşkusuz daha mutlu olursunuz.
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

- ideolojik fikirleriniz uyuşsun. ideolojik fikirleri uyuşmayan insanlar her ne kadar başkasının karakterine, güzelliğine/yakışıklılığına aşık olmuş olsa da, böyle bir çatışmadaki evliliğin çok süreceğini sanmıyorum. "fikir uyuşmazlığı" olarak değil de, "ideolojik fikir" olarak tasvir etmemin sebebi bu. zira hemen her konuda aynı fikirde olmak bir zaman sonra sıkabilir. farklı düşünmek iyidir.
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

evleneceğiniz kişinin gözlerine iyi bakın. onunla bir ömür geçirmeye hazır mısınız? yapabilecek misiniz? bu sorulara kuşku duymadan cevap verebiliyorasanız doğru yoldasınız. ama bunları düşünürken evliliğin sonsuzluk olduğunu düşünmeyin. yani evlilik zincir olmamalı. "ayrılmak" da farklı opsiyon. kimse kimseyle bir ömür geçirmek zorunda değil. hayata bir kere geliyorsunuz ve bu hayat sizin yaptığınız seçimlerin toplamıdır.
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

mümkünse düğünle dernekle uğraşmayın. şahsen düğüne harcayacağım tonla parayı eşimle geçireceğim süper bir balayına ayırmayı düşünüyorum. belediyelerin nikah salonları imdadınıza yetişecektir. beraber büyüdüğüm bir akrabam nikah salonunda evlendi ve öğrendiğim kadarıyla kendisi gayet ucuza kapattı. zaten nikah salonlarının arka bölümlerinde takı töreni yapmak için yerler oluyor. benim nikahıma gelirseniz gülme garantisi de veriyorum, şimdiden bir kaç metin hazırladım o(^_^)o
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

çocuk yapın olm. ot gibi yaşamayın. kariyer denilen saçma salak şeyin peşinden koşmayın. dünyanın beğenmediğiniz taraflarını düzeltebilecek bireylerin yetişmesini sağlayın. ayrıca aynı evde 30-40 yıl çoluk çocuk yapmadan yaşayabilirseniz plaketiniz benden çok ciddiyim. hem madden, hem manen sadece ve sadece ikinize ait olan bir canlı yetiştirmek eminim güzel bir duygu olacaktır
umiturkmez
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

sevginizden emin olun. çünkü evleneceğiniz kişi, sevgililik dönemindekinden farklı olacaktır. o bakımlı titiz kişinin iç dünyasına gireceksiniz. sabah en musibet halini göreceksiniz. makyajsız halini göreceksiniz. kadının regl dönemindeki huysuzluklarını göreceksiniz. erkeğin sinirli ve yorgun hallerini göreceksiniz. "bunları kaldırabilirim" diyorsanız doğru yoldasınız. kuaföre gitmiş, banyo yapmış, mis gibi kokan erkeği/kadını herkes sever. önemli olan olumsuz durumlarda sevebilmek. yoğunluktan saçı sakalı karışmış kurtadam olmuş gibi erkeği, sabahları aç karnına uyandığı için ağzı kokabilecek kadını sevmek.