Osman Gazi'nin kaç çocuğu vardır?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Osman Gazi'nin kaç çocuğu vardır? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Osman Gazi'nin kaç çocuğu vardır?

Mesajgönderen taNGo » 28-11-2019 14:06

Osman Gazi'nin kaç çocuğu vardı? Osman Gazi'nin çocuklarının isimleri nelerdir?

Resim

Osman Gazi'nin, Malhun Hatun ve Rabia Bala Hatun ile olan evliliklerinden olanlar dahil, toplam 7 çocuğu vardır. Çocuklarından 6 tanesi erkek 1 tanesi ise kızdır. Osman Gazi'nin çocuklarının adı Orhan Bey, Alâeddin Paşa (Şehzade Alâaddin), Çoban Bey, Pazarlı Bey, Melik Arslan Bey, Hamid Bey ve Fatma Hatun 'dur.

Ayrıca bknz: Osman Gazi'nin kaç eşi vardı?
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.