PlayStation 5 çıkış tarihi

Yazar: »


Oyun Konsolları forumunda bulunan PlayStation 5 çıkış tarihi konusunu görüntülüyorsunuz...

Oyun konsolları ile ilgili yorumlar, görüşler, paylaşımlar.

PlayStation 5 çıkış tarihi

Mesajgönderen taNGo » 09-10-2019 11:14

Dünyaca ünlü PlayStation adlı oyun konsolu üreticisi Sony tarafından yapılan açıklamada PlayStation 5'in piyasaya çıkış tarihi açıklandı.

Resim

PlayStation resmi web sitesindeki blog üzerinden yapılan açıklamada PlayStation 5'in 2020 yılının sonunda, noel tatili öncesi piyasaya sürüleceği belirtildi. Açıklamada, PlayStation 5'in yeni controller (joystick) 'inin haptic feedback isimli yeni bir teknolojiye sahip olacağı ve önceki controller'a göre çok daha duyarlı bir yapıda olacağı ile ilgili ipucu da verildi. Yani PlayStation 5'in DualShock isimli oyun kolu çok daha hassas bir titreşim yapısına sahip olacak. Böylece oyunlardaki en ince detaylar bile kol üzerinden hissedilebilecek.

Açıklamada bahsedilen bir diğer yenilik ise L2 ve R2 tuşlarıyla ilgili. Yeni oyun kolunda L2 ve R2 tuşları ayarlanabilir dirençli bir yapıya sahip olacak. Yani bu tuşlar tıpkı bir gaz pedalına basar gibi kademeli basma özeliğinde olacak. Örneğin; bir araba yarışı oyunda tuşa hafif bastığınızda araba yavaş gidecek, parmağınızı daha sert bastığınızda ise araba hızlanmaya başlayacak. Ya da bir ok atma oyununda yayı ne kadar gerebileceğinizi veya bir bowling oyununda topu ne kadar hızlı atabileceğinizi belirleyebileceksiniz.

Yeni PlayStation 5'in 2020 yılı sonunda yılbaşı tatilinden önce piyasada olması bekleniyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3947
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Oyun Konsolları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.