UEFA 2024 Türkiye logosu ve sloganı açıklandı

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

UEFA 2024 Türkiye logosu ve sloganı açıklandı

Mesaj gönderen taNGo »

2024 yılında yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası için adaylık çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Euro 2024 adaylığında ülkemiz için hazırlanan slogan ve logoyu duyurdu.

Resim

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda; Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Türkiye'nin Euro 2024 için sloganı "Birlikte Paylaşalım (Share Together)" oldu. Logo'da ise beyaz zemin üzerine kırmızının tonları ve siyah renkler kullanıldı. Logodaki kırmızı renk evrensel dostluk ve hoşgörüyü, siyah renk ise Türk insanının mizacındaki ağırbaşlılık ve asaleti simgeliyor.

Ayrıca Türkiye'nin Euro 2024 yılındaki adaylığı için oluşturulan http://www.euro2024adayiturkiye.com adlı web sitesinde ülkemizin ve şehirlerimizin tanıtım videoları, haberler ve güncel içerikler yer alıyor.

UEFA, 2024 yılında Avrupa Futbol Şampiyonasına ev sahipliği yapacak ülkeyi Eylül ayında açıklayacak.
Dreams