İnsanlarla sanal alemde tanışmak tehlikeli mi?

Buyrun geyik muhabbetlerine..
Kullanıcı avatarı
vega
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen vega »

Resim
Sanal alemde yeni insanlarla tanışmak ile ilgili, aşağıdaki uyarıları dikkate aldığınız taktirde internette yeni insanlar ile tanışmanın ne kadar da hoş ve güvenli bir yenilik olduğunu ve hayatınıza nasıl da renk katacağını göreceksiniz...

İlk Online Tanışma; Acaba ömrünüz boyunca aradığınız kişi o mu? Aman dikkat...
Artık profiliniz hazır olduğuna göre yeni insanlarla tanışma faslı başlayabilir. Sanal alemde insanlarla tanışırken dikkat edeceğiniz nokta telefon numarası veya adres gibi kişisel bilgi vermekten kaçınmak olmalıdır. Bu bilgileri karşı tarafa vermeden önce onu iyice tanıdığınızdan emin olun. Onunla yüz yüze görüşmeden kendiniz hakkında detaylı bilgi vermek istemeyebilirsiniz. Siz kendinizi hazır hissetmeden onun sizi kendiniz hakkında özel bilgi vermeye zorlamasına asla izin vermeyin. Eğer karşınızdakine güvenip güvenmeme konusunda kararsızsanız sağduyunuzu kullanın ve dikkatli hareket edin. Unutmayın ki karşınızdaki kişinin sizin hakkınızda bilgi edinmesi sizin elinizde.

İlk Telefon Konuşması; Konuşması da yazıları kadar etkileyici mi?
Biriyle internet üzerinden chat yaptıktan sonra eğer o insanı daha yakından tanımak istiyorsanız o zaman internetten sesli görüşmeye ya da telefona terfi edin. Yüksek ihtimalle kendinizi onunla telefonda konuşmaya hazır hissediyorsunuz ama numaranızı vermek konusunda tereddüt ediyorsunuz. Bu problemi çözmek için örneğin ondan önce cep telefonu numarasını vermesini isteyebilirsiniz ve sonuçta kendinizinkini vermekten bir süreliğine kurtulmuş olursunuz. Onun numarasını ararken kendi cebinizin numarasını saklamayı unutmayın. Onu iyice tanımadan iş numaranızı vermemeniz sizin yararınıza olacaktır.

İlk Buluşma hep önemlidir...
Birçok insanın Internet üzerinden tanıştığı insanlarla ilişkisini yürütürken izlediği bir yol vardır ve eğer yeni bir arkadaş ya da aşk bulma konusunda ciddiyseniz o zaman bu patikaları izlemenizde fayda var.
İlk önce onunla Internet üzerinde chat yapar ya da e-mailleşirsiniz daha sonra telefonda konuşmaya başlarsınız ve son olarak da yüz yüze bir buluşma ayarlarsınız. Bir kişiyi tam anlamıyla tanımak ve onunla buluşmaya karar vermek için önce belirli bir süre mesajlaşın ya da chat yapın ve daha sonra da en azından bir defa telefonda uzun bir konuşma yaşayın.
Evet diyelim ki Internet aracılığıyla tanıştığınız kişiyle bütün bu aşamalardan geçtiniz ve iş buluşmaya geldi. Şimdi yapmanız gereken şey nedir?
Buluşmak için restoran ya da cafe gibi kalabalık yerleri tercih edin. Güvenliğiniz açısından onunla gece değil de gündüz buluşun. İlk buluşmada sizi evden almasına izin vermeyin hatta siz de onu evinden almayın. Böylelikle eğer o kişinin “hayatınızın aşkı” olmadığına karar verirseniz istediğiniz zaman istediğiniz şekilde evinize geri dönebilirsiniz. İlerde sizi evinizden rahatsız etme şansı da olmaz.

Eğlenmeyi Unutmayın. Unutmayın, herkes aslında aynı şeyi istiyor; Sevmek ve Sevilmek
Yukarıda gösterilen yollardan istediğinizi seçip uygulayabilirsiniz. Fakat bütün bu süreçlerden geçerken tek yapmanız gereken şey içinizdeki sesi dinlemek. Bulduğunuz kişilerle iyi vakit geçirin ve o anların tadını çıkarın. Kendinizi tehlikeye atacak herhangi bir durumdan kaçının ama unutmayın ki tanışacağınız insanların büyük bir kısmı en az sizin kadar samimi ve zararsız. O zaman hadi ne duruyorsunuz, sanal aleme dalın ve hayatınızın aşkını bulun!.

Kaynak: e-kolay (Çeviri ve derleme: Elif Akbaş)
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

bence tehLiKeLi diiLdir.. ;) ben bu konuya eskiden böyle yaklaşamıyordum ama shepnemin ikna edici sözleri üzerine hak verdim bişeycik oLmas.. sonuçta insanız dimi :)
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
ibryapici
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ibryapici »

iyi ama sonra bırakıp gitmeseler
Karanlık Aydınlıktan, Yalan Doğrudan Kaçar.
Güneş Yalnızda Olsa Etrafa Işık Saçar.
Üzülme Doğruların Kaderidir Yalnızlık.
Kargalar Sürüyle Kartallar Yalnız Uçar.
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

normaL hayattaki bırakmıyor mu ?;) sanırım bırakıp gitti hııı ?
Kullanıcı avatarı
ibryapici
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

yok bırakmadı çok seviyorum ben onu yarın sınavı var öncekiler bırakmıstı aşkımla normal hayatta tanıstık sanal alemde deil
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

sevgi ? diiL mi ?
Kullanıcı avatarı
ibryapici
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

sanal alemdeki mi ewt yalan söylüyoooo:angry:
ama gonul gordüğünü daha çok seviyor bitanemi çok seviyorum ASHKIM benim :love1:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Şimdi mantık olarak neden bu açıdan düşünülüyor.Karşı taraftaki de böyle düşünürse tanışma nasıl olacak? Her iki tarafta insan sonuçta...Bencil bir haber bence.
Dreams
Kullanıcı avatarı
ibryapici
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

evet bu yaklasım daha gusel gibi duruyor ama sanal alemde evlenenlerde olmuş ben tanımıyorum ama yazıyorlar
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ShepneM »

ya insan insandır sanaL aLemde tanı$tıında gerçek insan diiLmi sonuçta? seni yicek diiLLer heraLde korkak oLmamak Lazım.