Kardeş Türküler

UYARI: Hiç bir sanatçıya veya kişiye ait MP.3 ve benzeri müzik dosyaları ya da linkleri yayınlamak ve paylaşmak yasaktır.
Sevdiğiniz şarkılar, yeni çıkan albüm tanıtımları, sevdiğiniz yerli ve yabancı sanatçılar hakkında yorumlar.
arven

Kardeş Türküler

Mesaj gönderen arven »

ResimSanatçı : Kardeş Türlüler
Albüm Adı : Bahar
Yapımcı : Kalan Müzik
Bahar bayramlarının (Newroz / Nevruz / Navroz, Hampartzum, Hıdrellez, Ederlez, Rozelya Günü...) Anadolu, Mezopotamya ve Trakya halkları ve dinleri için ortak bir anlamı var: " Yeniden doğuş..." Kökleri bin yıllar öncesine götürülen bahar bayramları; doğayla birlikte uyanışı, umudu, beklentileri, "öleceğiz ama yeniden dirileceğiz" inancını ifade ediyor. Farklı zamanlarda da olsa mutlaka şenliklerle kutlanan bu bayramların tüm canlılara neşe ve mutluluk getireceğine inanılıyor.

"Bu şarkılarla, baharın gelişini birlikte kutlayalım; umudu, yeni günü birlikte karşılayalım istedik. Bu albüm, farklı dil, din ve şarkıların bir arada yaşayabileceği umudunu yeniden yeşertiyor bizim için..." diyen Kardeş Türküler (BGST) üyeleri; önceki albümlerinde olduğu gibi, "Bahar" albümünün repertuarının da Anadolu'nun farklı dil ve dinlerinin şarkılarından ve bestelerden oluştuğunu belirtiyor. Mayıs'ın ikinci haftasında yayınlanacak olan albümde, Türkçe, Kürtçe (Kurmancî, Zazakî), Ermenice, Çingenece, Arapça ve Çerkezce şarkılar yer alıyor.
Şarkı Listesi
1. Anako . İşler Nanayi / Gel Bize Keriz Edelim (Türkçe-Çingenece)

2. Hem Okudum Hem Yazdım / Çağrı (Türkçe)

3. Newroz (Türkçe.Kurmancî)

4. Gonçum em Ari Ari (Ermenice)

5. Al.eyn Mulayyati / Ya Hawa (Arapça)

6. Kela Memê / Hawar (Kurmancî)

7. Yanıyorum (Türkçe)

8. Gülsüm / Uğurlama (Türkçe)

9. Munzur Xenekiyêne (Zazakî)

10. Medet (Kurmancî-Arapça-Türkçe)

11. Bahçada Yeşil Çınar (Türkçe)

12. Ez Kevokim (Kurmancî)

13. Seteney (Çerkezce-Adigece)

14. Es Kişer Hampartzum el Bugün Bayram Günüdür (Türkçe-Ermenice)
Kullanıcı avatarı
tasmanyaaa
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen tasmanyaaa »

bnde diğer albümleride var.gerçekten çok hoş müzik yapıolar.en çok kara üzüm habbesini sewiom...
[b]sewemedim kimseyi içimdeki sen gibi...[/b]