Anneler Gününün Tarihi

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan Anneler Gününün Tarihi konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Anneler Gününün Tarihi

Mesajgönderen taNGo » 03-05-2012 15:48

Resim Ülkemizde her yıl Mayıs ayının 2. Pazar gününe denk gelen Anneler Günü, anneleri mutlu etmek ve onları sevgi, saygıyla anmak amacıyla kutlanıyor.

Anneler Günü, sadece ülkemizde değil Dünya'nın bir çok ülkesinde aynı ya da farklı tarihlerde kutlanıyor. Bu özel günde çocuklar, annelerini daha çok sevindirmek ve mutlu etmek için hediyeler ya da özel ziyaretlerle ellerinden geleni yapmaya çalışırlar.

Anneler Gününün Tarihçesi

Anneler Günü çok eskiden eski Yunan ve Roma tanrıçaları için düzenlenirdi. Yakın tarihte ise Anneler Günü'nün ilk ortaya çıkışı Amerika'da Anna Jarvis isimli kişinin annesini kaybetmesi üzerine başladı. Anna Jarvis, 1908 yılında annesini kaybettikten sonra ilk olarak sadece kendi çevresinde bu kutlamayı başlattı. Daha sonra 1915 yılında Amerikan Kongresi'nin de onay vermesiyle tüm ülke çapında Mayıs ayının 2. Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanmaya başlandı. Daha sonra bu özel gün tüm Dünya'ya aynı ya da farklı tarihlerde kutlanmaya başlandı.

Anneler Günü, Türkiye'de 1955 yılından beri kutlanıyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Re: Anneler Gününün Tarihi

Mesajgönderen neslihanyare » 25-05-2012 10:47

Bu sene, 17 haziran pazar günü kutlanacak babalar günü. Yine sessiz sedasız
neslihanyare
New Friend
New Friend
 
Mesajlar: 5
Kayıt: 25-05-2012 10:45


Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.