“Hayalimdeki Kütüphane” Resim Sergisi Açılıyor

Yazar: »


Kültür/Sanat forumunda bulunan “Hayalimdeki Kütüphane” Resim Sergisi Açılıyor konusunu görüntülüyorsunuz...

Kültür ve sanat haberleri

“Hayalimdeki Kütüphane” Resim Sergisi Açılıyor

Mesajgönderen Joseph » 08-01-2012 22:23

Çocukların düşlerindeki kütüphaneleri anlattıkları “Hayalimdeki Kütüphane Karma Resim Sergisi” açılıyor. 1 Kasım 2011 Salı saat 18.00’de açılışının yapılacağı sergi; 1 – 13 Kasım 2011 tarihleri arasında Taksim’de bulunan Atatürk Kitaplığı Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilir.

Resim

İstanbul’daki çeşitli ilköğretim okullarındaki öğrencilerin hayal ettikleri kütüphane ve bilgi merkezlerini anlattıkları eserlerden seçilerek oluşan sergi, Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) İstanbul Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kitaplığı işbirliği ile düzenleniyor.

Her yıl Kasım ayının ikinci haftasında kutlanan Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlamaları kapsamında açılacak sergide, okuma kültürünün vazgeçilmez bir parçası olan kütüphanelere çocukların gözünden bakışla dikkat çekmek ve toplumsal bir farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Eserlerde, çocukların algıladıkları kütüphane imgesi ile olmasını istedikleri kütüphaneler arasında köprüler kuruluyor.

Çocukların sınırsız hayal güçleri ve renkli dünyalarını yansıtan kırkbir adet özgün eserin yer aldığı sergide; ziyaretçiler, çocuklarca hayal edilen çok farklı özelliklere sahip kütüphanelerin güzelliklerini keşfetme deneyimi yaşayacaklar, belki de bu hayellerin peşine takılıp bunları gerçekleştirmeyi isteyecekler. Sergilenen eserler, çocukların özlem duyduğu ve görmek istediği kütüphanelerin geliştirilmesi için, büyüklere ve yetkililere de önemli ve dikkate alınması gereken ipuçları taşıyorlar.

Sergiyi oluşturan eserler; 28 Mart – 3 Nisan 2011 tarihlerinde kutlanan 47. Kütüphane Haftası kapsamında, Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi, İstanbul Valiliği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ve İstanbul’daki ilköğretim öğrencilerinin katıldığı resim yarışmasında dereceye giren, sergilenmeye değer bulunan resimlerden oluşuyor.
Paylaş:
Joseph
New Friend
New Friend
 
Mesajlar: 4
Kayıt: 08-01-2012 22:02

Dön Kültür/Sanat

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron