3. İstanbul Edebiyat Festivali Başlıyor

Yazar: »


Kültür/Sanat forumunda bulunan 3. İstanbul Edebiyat Festivali Başlıyor konusunu görüntülüyorsunuz...

Kültür ve sanat haberleri

3. İstanbul Edebiyat Festivali Başlıyor

Mesajgönderen Joseph » 08-01-2012 22:20

İBB Kültür Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilecek olan 3. İstanbul Edebiyat Festivali 5-10 Aralık 2011 tarihlerinde Sultanahmet’te, Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi’nde gerçekleştirilecek.

Resim

Toplam 6 gün sürecek olan festivalde, atölye çalışmalarından açıkoturum ve panellere, film gösterimlerinden konsere, sergilerden ödül törenine 20 farklı etkinlik yer alıyor.

Festivalin tanıtımına ilişkin Adamar Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürü Hüseyin Öztürk, belediye olarak her türlü sanatsal faaliyetlere destek verdiklerini belirterek, yılda 2 bin etkinlik gerçekleştirdiklerini ve bunun yaklaşık 500’ünün edebiyat üzerine olduğunu söyledi.

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi tarafından, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın katkılarıyla, 7-13 Aralık 2009 tarihlerinde 1. İstanbul Edebiyat Festivali’ne ve 6-11 Aralık 2010 tarihlerinde 2. İstanbul Edebiyat Festivali’ne imza atılmıştı. Basın ve görsel medyanın ilgiyle izlediği festival, edebiyat dünyasında da beğeniyle karşılanmış, gelenekselleşmesi konusunda sözlü ve yazılı çok sayıda önerilerde bulunulmuştu. Her iki festivalde 100’ü aşkın edebiyatçı ve sanatçı yar almıştı. Yine her iki festivalde büyük ödüller; “şiir” dalında Ahmet Oktay ve Ülkü Tamer’e, “roman” dalında Hasan Ali Toptaş ve Sevinç Çokum’a, “deneme” dalında Ahmet Turan Alkan ve Beşir Ayvazoğlu’na, “hikâye” dalında ise Mustafa Kutlu ve Rasim Özdenören’e verilmişti.
Paylaş:
Joseph
New Friend
New Friend
 
Mesajlar: 4
Kayıt: 08-01-2012 22:02

Dön Kültür/Sanat

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.