Bir Delinin akıllı notları !...

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
IcEman

Bir Delinin akıllı notları !...

Mesaj gönderen IcEman »

BİR DELİNİN AKILLI NOTLARI

Bugün her şeyi ardımda bırakarak , ama 28 yıl boyunca uğruna çalıştığım ne varsa arkamda bırakarak başka yerlere kaçma isteği var. ne bileyim belki para kazanma derdi olmayan , belki kimseye ne kadar başarılı olduğumu göstermek zorunda kalmadığım, daha iyi bir yasam ve daha iyi bir kariyer
için kimseyle çekişmek zorunda kalmayacağım bir yer olmalı. Belki güneş olmalı pırıl pırıl, belki bir göl olmalı duru bir mavi, ağaçlar olmalı yemyeşil ve ben renk cümbüşü içinde üstüme yağan yağmurla, ama sıcak , ama okşayan damlalarla şarkı söyleyeceğim bir yer olmalı. Başkaları için çalışmak, kendimi daha iyi hissetmek için çalışmak, bir sürü para biriktirmek , ya da gelecek endişesi ile , geleceği güvence altına almak için delice çalışmak. Bu arada delice çalışmak ta ne oluyor. Bence bu bir akilli çalışması.

Delinin bu tur bir çalışmaya ne ihtiyacı var ki. Oysa ben akilliyim, yani şanssızım. Deli olmak hiç bu kadar cazip gelmemişti bana. Düşünüyorum da geleceklerini düşüneceğim kimse yok, kariyer derdim yok ve en önemlisi gelecek kaygısı yok. Bunlar delice şeyler mi Bence bunlar akilli isi. Akilli olmak ise bizim bildiğimiz anlamda en delice olay. Oysa deli olmak bunları asmak demek. Ne yapar deli ? dünyanın kendisi için olduğuna inanır. Yemesi gerekenin önünde olacağına inanır. Kaygı taşımaz. Az yorulur,çok az yorulur.

Oysa biz akıllılar ne yapıyoruz. delice çalışıyoruz- ki delice olduğunu sanmıyorum, biz akıllıca çalışıyoruz yani asil dalga geçtiğimiz kapalı alanlara kapattığımız(ve akıllı olmadıklarına kadar verdiğimiz) insanların yaptığını varsaydığımız çılgınlığı yapıyoruz Söyle bir düşünüyorum da deli olsaydım ne olurdu diye Maviyi benimdir diye severdim herhalde. Simdi maviyi bilmez ki deli demesin kimse. Kim deli olabildi ki, kim delileri anlayabildi ki Ve kim deli olduktan sonra akıllanabildi ki. `Pek çok giden memnun ki yerinden, geri donen yok seferinden` şarkısı dökülüyor dudaklarımdan Evet delirdikten sonra geri dönmemelerinin sebebi bu olsa gerek

Sonsuz huzur bulmaları asil sebep dönmemelerine sanırım. Belki bu bizim çılgınca koşturmamız her şeye yetişmek için umutsuzca uğraşımız için sinsice gülüyorlardır Belki de diyorlardır ki bize bu akıllı deliler : ey deli akıllılar sizler akıllı oldunuz da ne oldu sizin farkındalıklarınıza sahip olduğunuz maviyi mi yasayabildiniz ormanların içinde özgürlük denen kavramımı yasayabildiniz. Bir kumsalda bütün gelecek kaygılarınızı bir kenara atıp yürüyebildiniz mi Ya da yasadığınız ömrün kaçta kaçını mutluluğa ayırdınız sizler ey deli akıllılar Akilli olmanız ne kazandırdı size Askı bile evet siz askı bile kıskançlığa ve sahiplenmeye çevirmediniz mi , ve sonra sahiplenmeyince dünyanın en güzel duygusu olan aşk yüzünden acı çekmediniz mi Nereniz akilli sizin İkimizin arasında bir tek fark var siz deli akillisiniz, biz ise akilli deliyiz Ve varın düşünün kim daha mutlu diye Yasasın delilik ve yasasın özgürlük ...
Kullanıcı avatarı
TuaL
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen TuaL »

çok güzel ya çokkk
Gözlerim gözünde aşkı seçmiyor
Onlardan kalbime sevda geçmiyor
Ben yordum ruhumu biraz da sen yor
Çünkü bence şimdi herkes gibisin