Kpss 2010/1 Tercih Klavuzundaki Gariplik!

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
burhan808
New Friend
New Friend

Kpss 2010/1 Tercih Klavuzundaki Gariplik!

Mesaj gönderen burhan808 »

Tercih klavuzundaki 1014177 kodlu (Dikkatimi ceken özellikle bu) kadro basvurusundaki bir gariplik dikkatimi cekti sizlerle paylasmak istedim ve bu konuyla alakali bilgisi olan arkadaslar var ise paylassinlar bir zahmet.

Gelelim gariplik diye nitelendirdigim olaya, resimdede göreceginiz gibi alti kirmizi ile belirtilen meslek kodlarina karsi alinacak personel sayisidir. 5 brans belirtilmesine karsi 3 personel alinacagi belirtilmis. (bu arada birkac yerde daha gözüme bu tarz gariplikler sadece bu degil.)

Benim kanaatim su sekilde,

Ya; E sınıf ehliyet sahibi personel lazim kadro acik kalmasin diye cok bölüm yazmislar

bahsettigim olay, ''agac islerinden puani yüksek 3 arkadas digerlerini geride birakip yerlestirilme yapilacak, ki olmasi gereken sey o, cünkü sistem yerlestirme yapmali, insan eli degmemeli. (Ama bu durumda kurum ulasmak istedigi kalifiye elemana ulasamama durumu söz konusu) Demeye calistigim sey bu kamu kurulusuna aslinda; 1 elektrikci, 1 is makinesinden anlayan, 1 de elektonikci lazim ayri ayri acmasi gerekirken kadroyu hepsi bir acildigindan basvuru yapmak isteyenler tereddütle yaklasacak ve belkide o kadrolara kimse basvurmayacak.

Yada; Bir hata söz konusu.

Resim: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]

1101: Erkek

2043: Agac isleri

2209: İs makineleri

2215: Elektrik

2219: Elektronik

2295: Tesisat

6003: Askerlik

6511: E Ehliyet

7268: Saglik raporu