Format ATMA!

Cep Telefonları ile ilgili güncel haberler, hiç bir kategoriye uymayan diğer modeller, model karşılaştırmaları, uygulamalar, paylaşımlar, tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
haYabuSa
Fast Friend
Fast Friend

Format ATMA!

Mesaj gönderen haYabuSa »

Symbian lı Telefonlara Format Atma

Symbian lı telefonlarda "soft format" ve "hard format" olmak üzere 2 çeşit format vardır.

1-) Soft Format

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

2-) Hard Format

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz!!
[b]His eyes are like angels but his heart is cold[/b]
Kullanıcı avatarı
daRkbLaCk
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen daRkbLaCk »

adamLar yazmış virüsü.. formatLıyor cebi.. bizde aLdık üzerinde oynadık piyasaya attık.. ne mi oLuyor hafızaya yerLeşiyor.. sen yükLedikçe o siLiyor.. vatana miLLete tüm worLd`e hayırLı uğurLu oLsun! (naptık biz böyLe ya!! baksana yunus az bak olum benim teLefona bişey kaydedeemiyom ben!!)
In nomine Magni Dei Nostri Satanas
Kullanıcı avatarı
kurtadam5353
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen kurtadam5353 »

okey format atmayız
Zamana karşı yarışabilme gücünü gösterebilme....
Kullanıcı avatarı
salimcan22200
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen salimcan22200 »

saolasın bizimle bu bilgileri paylastıgın için
Did My Time
SewinG
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen SewinG »

vallai ben hiç bakmamış görmemiş olayım bu format işine zaten bir ara yaptım numara felan kalmadı telefon sap gibi bir başına kaldı hadiby :-D
Kullanıcı avatarı
kingarthur
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen kingarthur »

tabi bunu yapmadan tel. hala çalışır durumdaysa memory card lara önemli bilgileri atın
Ey Aşk! Üzülerek söylüyorum ki; Bu insanlar seni haketmiyor...

[img]http://img149.imageshack.us/img149/783/163zb.jpg[/img]
sedatkoc21
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen sedatkoc21 »

peki kardeş benim 6230 bir telefonum var ve bu telefondan bir hiç bir şey anlamadım gitti kulaklık takılı değilken kulaklık işareti vardı ve bende gittim bir telefoncuya telefoncu bana dediki yaa sen bu telefonunu sil baştan yapacağız nasıl dedim ona dediki programı yeniden kuracağız ve bende dedimki kur bakalım nasıl kuracaksın sonradan bana dediki bilmem ne parçası gitmiş tutturdu bu parça şu parça derken bana bir sürü masraf çıkarttı ve bende yemin ettim kendi kendime artık benim telefonum bozulursa şayet kesinlikle telefon servislerine götürmem ve elimden geldiği kadarıyla ben kendim halledeceğim bir program yükledi sanki fabrika ayarlarınıda bir tarafa bırakın ana doğmuş gibi oldu ve bende bir aydan beri dolaşıyorum ediyorum etmiyorum bir türlü o programı bulamadım eğer siz bana o programı bulursanız çok minnettar kalacağımdan emin olun
Kullanıcı avatarı
dilemin_87
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen dilemin_87 »

dostum saol benim telefonunda tam bir formata ihtiyacı vardı eyvallah
Geceler mi sen, benmi yorgunum
Mermiler mi sen, benmi yangınım
Düşlerim tutsak
Yüreğim sürgün
İçimde bir çocuk tedirgin......